Лазерна інтерферометрія
Освітня програма: Оптотехніка
Структурний підрозділ: Фізичний факультет
Назва дисципліни
Лазерна інтерферометрія
Код дисципліни
ВК 1.1.6
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
- Вміти використовувати інформаційні технології при розробці програмного забезпечення для опрацювання вимірювальної інформації - Вміти встановлювати раціональну номенклатуру метрологічних характеристик засобів вимірювання для отримання результатів вимірювання з заданою точністю - Знати та розуміти сучасні теоретичні та експериментальні методи досліджень з оцінюванням точності отриманих результатів - Вміти організувати процедуру вимірювання, калібрування, випробувань при роботі в групі або окремо - Знати на базовому рівні основні положення загальної та теоретичної фізики, зокрема, класичної, релятивістської та квантової механіки, молекулярної фізики та термодинаміки, електромагнетизму, хвильової та квантової оптики, фізики атома та атомного ядра для встановлення, аналізу та механізмів різноманітних фізичних явищ і процесів для розв’язування практичних проблем - Вміти представляти одержані наукові результати, брати участь у дискусіях стосовно власного наукового дослідження.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи курсу „Оптика”, зокрема розділи „Інтерференція” та „Частково когерентне випромінювання” та розуміти сутність фізичних процесів, які визначають ступінь когерентності оптичного випромінювання
Вміти застосовувати на практиці фур’є перетворення для періодичних і неперіодичних функцій.
Володіти елементарними навичками юстування оптичних систем та методами реєтраціїї оптичного випромінювання.
Зміст навчальної дисципліни
В рамках курсу «Лазерна інтерферометрія» розглядаються сучасні досягнення в області інтерфереметрій з лазерними та нелазерними джерелами. Метою вивчення дисципліни є засвоєння студентами теоретичних знань та практичних навичків у галузях когерентної оптики та інтерферометрії. Навчальна задача курсу полягає в ефективному використанні інтерференційних методів у наукових дослідженнях в галузі «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» та для контролю якості оптичних елементів і приладів. Результати навчання полягають в умінні застосовувати інтерферерометри різного типу з лазерними та нелазерними джерелами для розв’язання практичних задач.
Рекомендована та необхідна література
Основна: (Базова)
Axel Donges, Reinhard Noll. Laser Measurement Technology. Fundamentals and Applications. Springer-Verlag Berlin Heidelberg, 2015.
D.C. Williams. Optical Methods in Engineering Metrology. Springer, Dordrecht, 2013.
Laser Interferometry. In: Wang Q.J., Chung YW. (eds) Encyclopedia of Tribology. Springer, Boston, MA. 2013.
Max Born, Emil Wolf. Principles of Optics. Cambridge University Press, 2013
Конончук Г.Л., Стукаленко В.В. Фізичний практикум. Когерентні явища. Методична розробка для студентів фізичного факультету. Київ, 2012, 169 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання: лекції, консультації, лабораторні роботи. Методи оцінювання: опитування в процесі лекції, контрольні роботи після основних розділів спецкурсу, оцінювання лабораторних робіт, залік. Підсумкова оцінка виставляється на основі проміжних оцінок (60%) та заліку (40%).
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання:
1. Модульна контрольна робота 1 (12 балів-20 балів). Захист лабораторних робіт(6 балів-10 балів).
2. Модульна контрольна робота 2 (12 балів-20 балів). Захист лабораторних робіт(6 балів-10 балів). Підсумкове оцінювання у формі заліка (24 бали- 40 балів).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олександр
Васильович
Копишинський
Кафедра оптики
Фізичний факультет
Фізичний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра оптики
Фізичний факультет