Методи математичної фізики
Освітня програма: Оптотехніка
Структурний підрозділ: Фізичний факультет
Назва дисципліни
Методи математичної фізики
Код дисципліни
ОК 18.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Результати навчання полягають в знанні основних рівнянь математичної фізики і постановок задач для них, їх фізичного змісту і фізичних моделей. Студенти мають володіти основними методами математичної фізики: методом відокремлення змінних, розкладання за власними функціями, інтегральними перетвореннями Фур’є і Лапласа, знати основні спеціальні функції, їх властивості, і вміти застосовувати їх до розв’язання рівнянь у частинних похідних, мати поняття про узагальнені функції і функції Гріна математичної фізики.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати властивості елементарних функцій, основні закони механіки, електрики, постановку задач і методи розв’язання звичайних лінійних диференціальних рівнянь, вирази для оператора Лапласа в циліндричній та сферичній системах координат, векторні диференціальні операції. Вміти застосовувати попередні знання з курсів математичного аналізу, основ векторного та тензорного аналізу та диференціальних рівнянь, розв’язувати алгебраїчні та диференціальні рівняння та системи, розкладати функції у степеневі ряди. Володіти навичками обчислення похідних, інтегралів, дослідження і побудови графіків функцій, застосування методів теорії функцій комплексної змінної, навичками застосування дельта-функції, гама- і бета-функцій.
Зміст навчальної дисципліни
Нормативна дисципліна «Методи математичної фізики» є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр фізики”. Вона є останнім загальним математичним курсом, що завершує загальну математичну освіту студентів, та є базовою для вивчення електродинаміки, квантової механіки та спеціальних дисциплін. Курс методів математичної фізики покликаний допомогти студентам оволодіти методами математичної фізики як інструментом аналітичного апарату фізики, а також сформувати у них цілісну систему знань та науковий спосіб мислення, закріпити здобуті раніше математичні знання через їх активне використання.
Рекомендована та необхідна література
1.Юрачківський А.П., Жугаєвич А.Я. Математична фізика в прикладах і задачах. – К: ВПЦ «Київський університет», – 2005. – 157 с. 2.Доценко І.С., Якименко О.І. Методи математичної фізики: методичний посібник для студентів фізичного факультету. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2007. – 50 с. 3.Перестюк М.О. Теорія рівнянь математичої фізики: Підручник/ М.О.Перестюк, В.В.Маринець. – К.: "Либідь", 2006. 4.Вірченко Н.О. Основні методи розв’язання задач математичної фізики. – К. КПІ, 1997.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Загальний обсяг 120 год., в тому числі: Лекцій – 30 год. Практичні заняття - 30 год. Самостійна робота – 60 год.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою, яка складається із 2 змістових модулів. Система оцінювання знань включає поточний, модульний та семестровий контроль знань. Форми поточного контролю: оцінювання домашніх робіт, письмових самостійних завдань, тестів та контрольних робіт, виконаних студентами вдома і під час практичних занять. Студент може отримати максимально 60 балів за виконання домашніх робіт, самостійних завдань, усні відповіді, тести, доповнення на практичних заняттях (по 30 балів в кожному змістовому модулі. Модульний контроль: 2 модульні контрольні роботи. Студент може отримати максимально за модульні контрольні роботи 32 бали (по 12 і 20 балів за першу і другу роботу відповідно). Підсумковий семестровий контроль проводиться у формі заліку (40 балів)
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олександр
Ілліч
Якименко
Кафедра квантової теорії поля
Фізичний факультет
Фізичний факультет
Олена
Олександрівна
Приходько
Кафедра ядерної фізики та високих енергій
Фізичний факультет
Фізичний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра квантової теорії поля
Фізичний факультет
Кафедра ядерної фізики та високих енергій
Фізичний факультет