Вступ до університетських студій

Освітня програма: Оптотехніка

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Вступ до університетських студій
Код дисципліни
ОК 1.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
- Вміти враховувати соціальні, екологічні, етичні, економічні аспекти, вимоги охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки під час формування технічних рішень. Вміти використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя - Вміти використовувати у виробничій і соціальній діяльності фундаментальні поняття і категорії державотворення для обґрунтування власних світоглядних позицій та політичних переконань з урахуванням соціально політичної історії України, правових засад та етичних норм.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Знати: основні історичні передумови формування університетської освіти у світі; основні етапи та особливості розвитку освітніх процесів на українських землях; Етапи розвитку фізико-математичної освіти в Університеті; 2.Вміти: пояснити особливості впливу світових університетських традицій на формування української освітньої системи; розуміти суть історичних процесів, які впливали на розвиток університетської освіти на українських землях; 3.Володіти елементарними навичками формування самостійних висновків щодо освітніх процесів у світі та в Україні у різні хронологічні періоди, застосовувати на практиці знання, отримані в процесі навчання.
Зміст навчальної дисципліни
Ознайомлення з першоджерелами класичної освіти та її традиціями. Висвітлення особливостей західноєвропейської університетської освіти на різних етапах історичного розвитку від давнини до сучасності. Характеристика еволюції вітчизняної вищої освіти, становлення і функціонування університетів на українських землях. Історичний огляд процесу заснування та подальшої науковопедагогічної діяльності університету в Києві (ХІХ – ХХІ ст.). Аналіз сучасного становища КНУ імені Тараса Шевченка на фоні світових тенденцій у сфері вищої освіти. Вплив досягнень науки і освіти на розвиток суспільства.
Рекомендована та необхідна література
1. З іменем святого Володимира: Київський університет у документах, матеріалах та спогадах сучасників /Упоряд. В.Короткий, В.Ульяновський. – К., 1994. 2. Історія Київського університету: монографія: у 2 т. / О.В.Вербовий, І.М.Мороз, О.В.Даниленко та ін. – К., 2019. Кузьмінський А.І. Вступ до університетських студій: навч. посіб. для студ. унтів. – Черкаси, 2004. Терентєва Н.О. Вища (університетська) освіта: становлення і розвиток. – Черкаси, 2005. Університетська освіта: Навч. посібник /Г.Я.Аніловська, Н.С.Марушко, Л.М.Томаневич. – Львів, 2010. І.А.Климишин, Історія астрономії, Івано-Франківськ, 2000, “Плай”, 652 стор. Ильин В. А. История физики: Учеб. пособие для студ. вузов, высш. пед. учеб. заведений.– М.: Академия, 2003.– 272 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Форми викладання і навчання: лекції, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Організація оцінювання: Модульні контрольні роботи 1 і 2 проводяться після завершення лекцій з розділів 1 і 2 відповідно. Оцінювання підготовлених презентацій / доповідей або рефератів проводиться упродовж семестру.
Мова викладання
Українська