Етнополітологія

Освітня програма: ОПП Політологія 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Етнополітологія
Код дисципліни
ВБ 7.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1. Розуміти предметну область, етичні та правові засади професійної діяльності. 8. Вміти використовувати базовий категорійно-понятійний та аналітично- дослідницький апарат сучасної політичної науки 10. Вміти описувати, пояснювати й оцінювати політичні процеси та явища у різних історичних, соціальних, культурних та ідеологічних контекстах . 13. Вміти аналізувати публічну політику на місцевому, національному, європейському та глобальному рівні. 14. Застосовувати теорії та методи прикладної політології, політичних комунікацій, спеціальних політологічних дисциплін у професійній діяльності.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати структуру та функції політичної системи суспільства, її основні інститути (держава, політичні партії, громадські організації, органи місцевого самоврядування, засоби масової інформації), закономірності функціонування системи в цілому та її інститутів, основні ідеї та концепції представників зарубіжної та вітчизняної історії політичних учень, основи соціол-огії та психології . 2. Вміти на основі знань про політичну систему суспільства, її інститути, закономірності їх функціонування, орієнтуватися в політичних процесах, політичному житті конкретних країн. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно політичних подій та явищ; використання іншомовних фахових політичних інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Етнополітологія як наука та навчальна дисципліна. Сучасні теорії етнічності, нації, етно та націогенези. Етнонаціональні форми існування людства. Етнополітика як складова політики. Національні та багатонаціональні держави. Етнічні меншини як суб’єкти та об’єкти етнополітики. Етнічна складова політичних режимів. Націоналізм як ідейно-політичний та суспільний феномен. Національна ідея та етнополітичний міф. Етнополітичні конфлікти. Етнополітика в сучасній Україні
Рекомендована та необхідна література
Антонюк О.В. Основи етнополітики: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. – К.: МАУП, 2005. – 432 с. Євтух В.Б., Трощинський В.П., Галушко К.Ю. та ін. Етносоціологія: терміни та поняття. Навч. пос. – К.: Вид. УАННП «Фенікс», 2003. – 280 с. Картунов О.В. Вступ до етнополітології: Науково-навчальний посібник. – К.: «Фірма «Крок»», 1999. – 300 с. Касьянов Г.В. Теорії нації та націоналізму. – К.: Либідь, 1999. – 352 с. Коршук Р.М. Етнополітологія: Навчальний посібник. К.:Алерта, 2011. – 200 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Усні доповіді, дискусії, презентація самостійного дослідження, огляд джерел з аналітичним коментарем. Критерії. На семінарських заняттях оцінці підлягають: рівень знань та повнота розкриття питання в усних доповідях; активність при обговоренні питань та аргументованість власної позиції у дискусіях; використання додаткових джерел при підготовці доповіді; здатність здійснити критичний аналіз ідей та тверджень, винесених на обговорення; змістовне наповнення презентаційного матеріалу та вільне і цікаве його подання. Критеріями оцінювання самостійної роботи (есе, аналітичної розвідки) є наявність самостійного, науково обґрунтованого коментаря (з посиланням на основну та додаткову літературу до курсу), формулювання думки із застосуванням фахової термінології і дотримання термінів, відведених для виконання самостійних робіт
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Роман Миколайович Коршук
Кафедра політичних наук
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра політичних наук
Філософський факультет