Фізика радіонуклідної діагностики

Освітня програма: Медична фізика

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Фізика радіонуклідної діагностики
Код дисципліни
ОК8
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати фізичну основу методів радіонуклідної діагностики, основні фізичні величини, що характеризують дозове навантаження. Знати іонізаційно-фізичні характеристики основних радіонуклідів, що застосовуються в РНД. Знати основні методи реєстрації іонізуючого випромінювання, принцип роботи лічильників, зокрема іонізаційної камери,напівпровідникових детекторів, а також сцинциляційних детекторів з твердим та рідким сцинцилятором. Вміти: вибирати радіофармпрепарати для радіонуклідної діагностики з огляду на їхні іонізаційно-фізичні характеристики. Вміти: визначати можливість та доцільність використання різних радіофармпрепаратів та детекторів для діагностики різних органів тіла людини. Вміти: знаходити у довідниковій літературі відповідні параметри та характеристики РДФ для проведення РНД in vivo. Демонструвати спілкування в діалоговому режимі з колегами та цільовою аудиторією, ведення професійної наукової дискусії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Знати основи математичного аналізу, загальної фізики в обсязі, що відповідає рівнюкваліфікації. 2. Вміти застосовувати попередні знання з курсів математичного аналізу, загальної фізики. 3. Володіти елементарними навичками математичних перетворень, логічного мислення, а також мати зацікавленість в опануванні окремими розділами медичної фізики.
Зміст навчальної дисципліни
В рамках курсу «Фізика радіонуклідної діагностики» вивчаються: фізичні основи радіонуклідної діагностики, які базуються на радіоактивному розпаді рідіонуклідів, введених у вигляді радіофармпрепаратів у тіло пацієнта з наступним детектуванням розподілу активності в досліджуваному органі .Дається детальна арактеристика іонізаційно-фізичних характеристик радіонуклідів, що використовуються, методів їх отримання та детектування. Дисципліна знайомить студентів з сучаними методами радіонуклідної діагностики та використанням їх для медичної діагностики різних органів людини.
Рекомендована та необхідна література
1. Bailey D.L., Human J.L. Nuclear Medicine Physics, IAEA, Vienna, 2014, 765 p. 2. Craig Levin. Basic principles of radionuclide Imaging. Elsevier Science (USA) Emission Tomography, Chapter 4, 2004, 36 p. 3. Gibbons J.P., The Physics of Radiation Therapy, 6th Edition, LWW, 2019, 584 p. 4. Основні санітарні правила забезпечення радіаційної безпеки України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0552-05#Text 5. Норми радіаційної безпеки України https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0208282- 97#Text
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1: РН 1.1, 3.2- 30 балів /15 балів 2. Модульна контрольна робота 2: РН 1.2, 3.2 - 30 балів / 15 балів - підсумкове оцінювання: у формі іспиту Формою проведення іспиту є написання письмової роботи з подальшою усною співбесідо. Результатами навчання, які оцінюються на іспиті, є РН 1.1-3.2. Максимальна кількість балів, яка може бути отримати здобувачем освіти під час іспиту, становить 40 балів за 100 бальною шкалою. Перескладання семестрового контролю з метою покращення позитивної оцінки не допускається. - умови допуску до підсумкового іспиту: Обов’язковою умовою допуску до іспиту є написання модульних контрольних робіт. Здобувач освіти не допускається до іспиту, якщо під час семестру набрав менше ніж 30 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олена Леонідівна Павленко
Кафедра фізики функціональних матеріалів
Фізичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра фізики функціональних матеріалів
Фізичний факультет