Сучасні проблеми фізики

Освітня програма: Медична фізика

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Сучасні проблеми фізики
Код дисципліни
ВБ2.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
В результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати: основні принципи та закони фізики, їх математичне формулювання та фізичний зміст; основні напрямки сучасних фізичних досліджень та проблеми, над якими працюють фізики; основні сучасні досягнення фізики та їх застосування у різних галузях науки, виробництва та повсякденного життя. вміти: сформулювати основні принципи та записати закони фізики, пояснити їх фізичний зміст; аналізувати фізичні явища та виконувати розрахунки основних типів атомних і молекулярних систем та їх взаємодії з електро-магнітним випромінюванням, оцінювати точність розрахунків. Самостійно працювати з навчально-методичною та довідковою літературою з сучасної фізики.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Зв’язок з іншими дисциплінами. Загальні курси – оптика, електрика та магнетизм, фізика атома, квантова механіка.
Зміст навчальної дисципліни
Базова нормативна навчальна дисципліна "Сучасні проблеми фізики"є складовою циклу професійно-орієнтованих дисциплін за переліком програм підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня "магістр". Метою та завданням дисципліни – є засвоєння основ сучасних теоретичних і практичних знань з сучаснихпроблем фізики. Це включає в себе знання основних законів теоретичної фізики, оволодіння методами і принципами вивчення фізичних явищ, а також результатів сучасних експериментів, виконання вимірювань і розв’язування задач.
Рекомендована та необхідна література
1. Д.А. Булавін, Д.А. Гаврюшенко, В.М. Сисоєв. Молекулярна фізика. К.: Знання, 2006 (https://www.researchgate.net/publication/282125017_Molecular_Physics). 2. J. J. Kelly. Statistical Physics Using Mathematica. Ideal Spin-1/2 Paramagnetism. Statistical Mechanics of Ideal Two-Level Systems. http://www.physics.umd.edu/courses/CourseWare/StatisticalPhysics/ 3. Д.А. Булавін, Д.А. Гаврюшенко, В.М. Сисоєв. Критичні явища в неоднорідних системах. К.: ВЦ Київський університет, 1999 (https://www.researchgate.net/publication/296333033_Critical_phenomena_in_nonuniform_systems). 4. Федорченко А.М. Теоретична фізика. – К., 1993, т.2.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Загальний обсяг 90 год., в тому числі: Лекції - 30 год. Самостійна робота - 60 год
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою. У змістовий модуль 1 (ЗМ1) входятьтеми: 1.Взаємодія випромінювання з речовиною 2.Ширини і профілі спектральних ліній. Узмістовиймодуль 2 (ЗМ2) – теми: 1. Характеристики лазерного випромінювання. 2. Застосування лазера в сучасних експериментах. Обов’язковим для іспиту є відвідування лекцій і виконання завдань самостійної роботи впродовж семестру. Форми поточного контролю: оцінювання результатів опрацювання матеріалу лекцій і самостійної роботи студентів. При виставленні балів за модуль враховуються: - якість опрацювання лекційного матеріалу, - знання та розуміння - перевіряється під час колоквіумів та колоквіумів-контрольних робіт. - знання та розуміння матеріалу, ступінь активності студента на передлекційному опитуванні, якість виконання домашніх завдань; - якість самостійної роботи студента при виконанні відповідних завдань для самостійної роботи
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни