Науковий семінар за спеціальністю
Освітня програма: Медична фізика
Структурний підрозділ: Фізичний факультет
Назва дисципліни
Науковий семінар за спеціальністю
Код дисципліни
ВБ4.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знання основ методології та організації наукових досліджень, основ інтелектуальної власності.
Вміння оцінювати точність основних експериментальних методів.
Вміння встановлювати зв’язки між характеристиками об'єктів, їх будовою та фізичними процесами в них.
Володіння здатністю презентувати результати своїх досліджень на наукових конференціях, семінарах, практично використовувати іноземну мову.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні питання медичної фізики, зокрема: фізичні принципи функціонування технологій діагностики і лікування, а також методи досліджень біологічних об’єктів.
2. Вміти самостійно працювати з джерелами навчальної та наукової інформації; самостійно навчатися і опановувати нові знання з медичної фізики та суміжних галузей; логічно і послідовно формулювати основні закономірності;
3. Володіти базовими навичками самостійного пошуку потрібної інформації в друкованих та електронних джерелах, аналізувати, систематизувати, розуміти, тлумачити та використовувати її для вирішення наукових і прикладних завдань.
Зміст навчальної дисципліни
«Науковий семінар за спеціальністю» є складовою частиною циклу фундаментальних і професійно-орієнтованих дисциплін підготовки фахівців за освітнім ступенем "магістр" освітньої програми “Медична фізика ”. Дисципліна завершує цикл підготовки фахівців і має на меті набуття практичних навичок із проведення наукових досліджень та їх представлення перед широкою аудиторією. Метою вивчення дисципліни є надання студентам узагальнюючого уявлення про медичну фізику через систему знань, наближених до тем магістерського наукового дослідження, сформувати погляди на методологію сучасних науково-практичних досліджень, фахово застосовувати теоретичні знання набуті упродовж навчання в професійній діяльності, підготуватися до комплексного іспиту з фізики для магістрів. Навчальна задача курсу полягає в оволодінні сутністю наукового дослідження в області медичної фізики та здатністю правильно формулювати об’єкт, предмет і завдання наукового дослідження; правильно аналізувати дані магістерського наукового дослідження; навчити студентів заглиблюватись в конкретну наукову тему, представляти її аудиторії, вміти відстоювати набути знання і відповідати на запитання. Результати навчання полягають в умінні застосовувати набуті знання у представленні результатів наукового дослідження та питань з фізики, які виносяться на комплексний іспит за спеціальністю «104 Фізика та астрономія».
Рекомендована та необхідна література
1.Gibbons J.P., The Physics of Radiation Therapy, 6th Edition, LWW, 2019, 584 p.
2. Bailey D.L., Human J.L. Nuclear Medicine Physics, IAEA, Vienna, 2014, 765 p. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK568731/
3. Медична фізика : підручник. – У 4 т. – Т. 1. Динамічні і статистичні моделі / Л.А. Булавін, Л.Г. Гречко, Л.Б. Лерман, А.В. Чалий; за ред. Л.А. Булавіна. – К.: Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет", 2010. – 600 с.
4.Медична фізика : підручник . У 4 т. Т. 2. Експеримент у медичній фізиці / Л. А. Булавін, О. Ю. Актан, Ю. Ф. Забашта, С. М. Перепелиця, О. С.Свечнікова, С.П.Сенчуров ; за ред. Л. А. Булавіна. – К. : Видавничополіграфічний центр "Київський університет", 2011. – 312 с
5.Габ А. І., Шахнін Д. Б., Малишев В. В. Наноматеріали: класифікація, технології одержання, особливі властивості, основні методи досліджень та напрями застосування. - Київ : Університет "Україна", 2020. - 235 с. [НБУ ім. В.І. Вернадського
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Семінари — 60 год. Самостійна робота — 120 год.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання:
Опитування під час занять, підготовка доповідей з фізики наносистем – 60 балів /36 балів
- підсумкове оцінювання у формі заліку.
Залік проводиться в письмовій формі. Максимальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час заліку дорівнює 40. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за залік не може бути меншою 24 балів. Студент не допускається до заліку, якщо під час семестру набрав менше ніж 36 балів.
Організація оцінювання:
Опитування студентів під час занять проводиться упродовж семестру
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни