Спеціальний науковий семінар з фізики наносистем
Освітня програма: Фізика наносистем
Структурний підрозділ: Фізичний факультет
Назва дисципліни
Спеціальний науковий семінар з фізики наносистем
Код дисципліни
ВБ 4.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Вміння оцінювати точність основних експериментальних методів.
Вміння встановлювати зв’язки між характеристиками конденсованих середовищ, їх будовою та фізичними процесами в них.
Володіння здатністю формулювати висновки фізичних досліджень у формі, що відповідає можливостям сприйняття не спеціалістів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні питання фізики низькорозмірних структур, зокрема: загальні положення фізики наносистем; основні сучасні уявлення нанокомпозитних нанотехнологій, застосування керамічних та металевих наносистем у практичних пристроях;
2. Вміти самостійно працювати з джерелами навчальної та наукової інформації; самостійно навчатися і опановувати нові знання з фізики наносистем та суміжних галузей; логічно і послідовно формулювати основні закономірності фізики наносистем.
Зміст навчальної дисципліни
«Спеціальний науковий семінар з фізики наносистем» є складовою частиною циклу фундаментальних і професійно-орієнтованих дисциплін підготовки фахівців за освітнім рівнем "магістр" освітньої програми “Фізика наносистем”.
Результати навчання полягають в умінні застосовувати набуті знання у представленні питань з фізики, які виносяться на комплексний іспит за спеціальністю «104 Фізика та астрономія». Методи викладання: семінари. Методи оцінювання: опитування в процесі проведення семінарських занять. Підсумкова оцінка виставляється на основі проміжних оцінок (60%) та заліку (40%).
Рекомендована та необхідна література
1. Боровий М.О., Куницький Ю.А., Курилюк В.В. Вступ до наноелектроніки – К.: «Кафедра», 2013. – 256 с.
2. Шпак А.П., Куницький Ю.А., Коротченков О.О., Смик С.Ю. Квантові низькорозмірні системи. – Київ: Академперіодика, 2003. – 312 с.
3. Горбар Е.В., Шарапов С.Г. Основи фiзики графену: Навчальний посiбник. – Київ: Iнститут теоретичної фiзики iм. М.М. Боголюбова НАН України, 2013. – 118 с.
4. Шпак А.П., Лисов В.І., Куницький Ю.А., Цареградська Т.Л. Термодинаміка металів та сплавів: Навчальний посібник. – Київ: Академперіодика, 2002. – 70 с.
5. Габ А. І., Шахнін Д. Б., Малишев В. В. Наноматеріали: класифікація, технології одержання, особливі властивості, основні методи досліджень та напрями застосування. - Київ : Університет "Україна", 2020. - 235 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Семінари – 30 год.
Самостійна робота – 60 год.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: (max/min)
Опитування під час занять, підготовка доповідей з фізики наносистем – 60 балів / 36 балів
Залік проводиться в письмовій формі. Максимальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час заліку дорівнює 40. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за залік не може бути меншою 24 балів. Студент не допускається до заліку, якщо під час семестру набрав менше ніж 36 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни