Експериментальні методи досліджень в медичній фізиці

Освітня програма: Фізика

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Експериментальні методи досліджень в медичній фізиці
Код дисципліни
ВК 14
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати: фізичні основи експериментальних методів, що застосовуються в медичній фізиці; принцип роботи обладнання, що використовується в лабораторних роботах для ілюстрації експериментальних методів в медичній фізиці. Вміти: користуватися пакетами математичних програм при виконанні лабораторних робіт; визначати можливості та обмеження експериментальних методів, що застосовуються в медичній фізиці; знаходити у довідниковій літературі відповідні параметри та характеристики, які необхідні для виконання експериментальних досліджень. Демонструвати спілкування в діалоговому режимі з колегами та цільовою аудиторією, ведення професійної наукової дискусії. Письмово відображувати та презентувати результати своїх досліджень українською мовою.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи математичного аналізу, загальної фізики та спецкурсів в обсязі, що відповідає рівню кваліфікації. Вміти застосовувати попередні знання з курсів математичного аналізу, загальної фізики та відповідних спецкурсів. Володіти елементарними навичками математичних перетворень, логічного мислення, а також мати зацікавленість в опануванні окремими розділами медичної фізики.
Зміст навчальної дисципліни
Застосування рентгеноструктурного аналізу в медичній фізиці. Атомно-силова мікроскопія у біомедичних дослідженнях. Електронна мікроскопія. Вимірювання спектрів поглинання та емісії біологічних молекул. Вимірювання коливної структури біомолекул. Вивчення будови та оптичних властивостей металевих, напівпровідникових наночастинок. Вивчення будови та оптичних властивостей вуглецевих наночастинок. Вивчення комплексоутворення металевих, вуглецевих наночастинок з біомолекулами. Фізичні основи методу аналізу структури та компонентного складу зразків на основі вимірювання спектрів ІЧ поглинання. Прояви особливостей структури рідин з міжмолекулярним водневим зв'язком в спектрах ІЧ поглинання. Дослідження особливостей кластерної структури води за різних температур методом ІЧ спектроскопії.
Рекомендована та необхідна література
1.Medical Physics: Handbook. – Vol 1. Dynamical and statistical models / L.A. Bulavin, L. Grechko, L.B. Lerman, O.V. Chalyy, ed. L.A. Bulavin – K.: STPC “Kyiv University,” 2011. – 485 p. 2.Medical Physics: Handbook. – Vol 2. An experiment in medical physics / L.A. Bulavin, O.Yu. Aktan, Yu.F.Zabashta, S.M. Perepelytsya, O.S. Svechnikova, S.P. Senchurov, ed. Bulavin LA – K.: STPC “Kyiv University,” 2011. – 368 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лабораторні заняття
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання: опитування перед початком виконання лабораторної роботи та в процесі її захисту. Підсумкова оцінка з освітнього компонента в цілому, підсумковою формою контролю за яким встановлено залік, визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання під час семестру (оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються) та оцінки, отриманої під час заліку. Формою проведення заліку є надання у письмовому вигляді звіту про виконану лабораторну роботу з подальшою усною співбесідою.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни