Соціально-політичні студії

Освітня програма: Фізика

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Соціально-політичні студії
Код дисципліни
ОК 13.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 17 Знати і розуміти роль і місце фізики, астрономії та інших природничих наук у загальній системі знань про природу та суспільство, у розвитку техніки й технологій та у формуванні сучасного наукового світогляду. ПРН 19 Знати та розуміти необхідність збереження та примноження моральних, культурних та наукових цінностей і досягнень суспільства. ПРН 22 Розуміти значення фізичних досліджень для забезпечення сталого розвитку суспільства ПРН 24 Розуміти місце фізики у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій ПРН25. Мати навички самостійного прийняття рішень стосовно своїх освітніх траєкторій та професійного розвитку.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Вимоги до вибору навчальної дисципліни: 1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати особливості функціонування та розвитку сучасного суспільства, політики і влади, взаємодії людини з соціальними та політичними інституціями, особливі характеристики сучасного українського суспільства. 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо політичних процесів; застосовувати основні терміни, категорії аналізу соціально-політичних явищ та процесів. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; використання інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст робочої програми: Лекція 1. Політика як соціальне явище, теоретичне знання та форма діяльності Лекція 2. Політична система як механізм формування і функціонування влади у суспільстві Лекція 3. Політичні партії та партійні системи Лекція 4. Держава як основний інститут політичної системи Лекція 5. Вибори і виборчі системи Лекція 6. Основні тенденції розвитку сучасної світової політики Підсумкова контрольна робота
Рекомендована та необхідна література
Основна: 1. Політологія: відповіді на питання екзаменаційних білетів: Навчальний посібник / за ред. В.Ф.Цвиха. – К.: Знання, 2012. – 374 с. 2. Політологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів. / За ред. Цвиха В.Ф., Батрименка О.В. - К.: ВПЦ “Київський університет”, 2010 – 629 с. 3. Томахів В. Політологія: Навчальний посібник . Вид. 3-е, доп. Тернопіль: ТНЕУ, 2018. 224 с. 4. Шляхтун П.П. Політологія: історія та теорія: Підручник. — К.: Центр учбової літератури, 2019. — 472 с. Агенцiясуспiльноїiнформацiї "lнiцiатива" httр://www.аsi.org.uа/ Бібліотека факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка http:/www.socd.univ.kiev.ua/ ДержавнийКомітетСтатистикиУкраїни - www.ukrstat.gov.ua Інститут громадянського суспільства http://www.csi.org.ua/ Інститут соціології НАН України (електронна бібліотека) http://i-soc.com.ua/institute/el_library.php
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота, контрольна робота, тестові завдання
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання 1.1 – 1.4), що складає 40% від загальної оцінки та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1-2.5); (комунікація 3.1-3.3); (автономність та відповідальність 4.1-4.3), що складає 60% загальної оцінки. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критичний мінімум – 30 балів, для одержання заліку необхідно обов’язково відпрацювати пропущені самостійні роботи у письмовій формі та здати/надіслати електронною поштою викладачу, що проводить лекції. Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 30, максимум 50 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 24, максимум 40 балів) та підсумкової контрольної роботи (мінімум 6, максимум 10 балів).
Мова викладання
українська мова

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни