Оптика
Освітня програма: Фізика
Структурний підрозділ: Фізичний факультет
Назва дисципліни
Оптика
Код дисципліни
ОК 9.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
- Здатність розв’язувати типові спеціалізовані задачі в певній галузі професійної діяльності або у процесі навчання, що передбачає застосування положень і методів відповідної науки і характеризується певною невизначеністю умов - Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у певній галузі професійної діяльності або у процесі навчання, що передбачає застосування певних теорій та методів відповідної науки і характеризується комплексністю та невизначеністю умов - Здатність до узагальнення, аналізу та сприйняття інформації, формулювання мети та вибору шляхів її досягнення, володіти культурою мислення - Здатність використовувати основні закони оптики, застосовувати математичний апарат в професійній діяльності, визначати сутність проблем, що виникають при професійній діяльності - Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні закони механіки, молекулярної фізики, електрики та магнетизму, основи математичного аналізу, звичайні диференціальні рівняння, основи математичної фізики.
2. Вміти застосовувати попередні знання з курсів механіки, молекулярної фізики, електрики та магнетизму, математичного аналізу, основ векторного та тензорного аналізу та диференціальних рівнянь для опису оптичних явищ та розв’язку фізичних задач з курсу оптика.
3. Володіти елементарними навичками розв’язування фізичних задач різних типів, обчислення похідних, інтегралів, дій над операції з векторами, будувати графіки функцій.
Зміст навчальної дисципліни
Предметом навчальної дисципліни «Оптика» є вивчення фізичних властивостей електромагнітного випромінювання в оптичному діапазоні частот, особливостей інтерференції та дифракції світла, експериментальне та теоретичне вивчення випромінювання світла, його поширення в середовищах різної природи, поглинання в середовищі, а також заломлення та відбивання на границі поділу, взаємодії кількох світлових потоків, утворення когерентних джерел світла, опис принципів оптичних вимірювань, фізичних основ та принципів роботи оптичних приладів.
Рекомендована та необхідна література
1. Горбань І.С. Оптика :навчальний посібник для студ. ун-тів /І. С. Горбань. К. : Вища школа, 1979. 224 с.
2. Білий М.У., Скубенко А.Ф. Загальна фізика. Оптика, Київ, Вища школа, 1987, 376 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Форми (та/або методи і технології) викладання і навчання: лекції та практичні заняття, щотижневий контроль попереднього матеріалу шляхом відповідей на конкретну кількість питань,
модульна контрольна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання:
1. Колоквіум: 20 балів
2. Оцінювання результатів виконання тестів та контрольних робіт, проведених під час практичних занять: 10 балів
3. Оцінювання результатів виконання самостійних завдань: 10 балів
4. Підсумкова контрольна робота: 10 балів.
Підсумкове оцінювання:
Підсумковий контроль знань студента проводиться у формі іспиту, під час якого може бути отримана максимальна кількість балів – 50 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ігор
Миколайович
Дмитрук
Кафедра експериментальної фізики
Фізичний факультет
Фізичний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра експериментальної фізики
Фізичний факультет