Основи електроніки

Освітня програма: Фізика

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Основи електроніки
Код дисципліни
ОК 33.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Вміти застосовувати базові математичні знання, які використовуються в електроніці. Розуміти, аналізувати і пояснювати результати, одержані у ході проведення фізичних експериментів. Мати базові навички самостійного навчання: вміти відшуковувати потрібну інформацію в друкованих та електронних джерелах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен знати: Основні фундаментальні закономірності електромагнітних явищ. Про важливість оцінки точності отриманих результатів та джерела імовірних похибок. Про правила безпеки під час проведення експериментальних досліджень. Студент повинен вміти: Представляти та аналізувати одержані результати. Працювати з нескладним експериментальним устаткуванням, оцінювати похибки вимірювання. Обробляти та пояснювати отримані результати. Оцінювати порядки величин, що досліджуються, їх точність та ступінь достовірності , розраховувати похибки вимірювань та формулювати висновки. Самостійно працювати з навчальною, навчально-методичною та довідковою літературою з електроніки.
Зміст навчальної дисципліни
Радіоелектроніка в фізичному експерименті. Комп’ютерне моделювання в радіоелектроніці. Елементи радіоелектронних кіл та методи аналізу цих кіл. Перехідні процеси, частотні характеристики та резонанси в лінійних колах. Енергетичні зони в твердому тілі. Контактні явища. Електронні прилади з одним випрямляючим переходом. Біполярні та канальні польові транзистори. Транзистори з ізольованим затвором та прилади із переносом зв'язаних зарядів. Класифікація та основні характеристики транзисторних підсилювачів. Схеми підсилювачів на транзисторах. Операційні підсилювачі. Генератори гармонічних коливань. Генератори імпульсів.
Рекомендована та необхідна література
1. В.А. Кизель. Оптическая активность и диссимметрия живых систем // УФН т.131, вып. 2, 1980, с. 209-238. 2. В.А. Кизель. Индуцирование гиротропии как новый метод исследований в физике конденсированных сред. // УФН т.147, вып. 3, 1985, с. 559-585. 3. О.В.Слободянюк. Ефекти просторової дисперсії в спектрах фононного комбінаційного розсіяння світла в гіротропних кристалах. // Вісник Київського університету, Серія: фіз.-мат. науки, №4, 2006. 4. Modern Techniques for Circular Dichroism and Synchrotron Radiation Circular Dichroism Spectroscopy. B.A. Wallace and R.W. Janes (Eds.) //IOS Press, 2009. 5. О.В.Слободянюк. Матеріали лекцій, методичні і додаткові матеріали для самостійного вивчення і самостійної роботи // Доступні за адресою ftp://ftp.univ.kiev.ua/.incoming/Chiral_2014.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи.
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється за 100-бальною модульно-рейтинговою системою. Вона складається з двох модулів. Форми оцінювання студентів: - семестрове оцінювання: 1. Модульні контрольні роботи, складання колоквіумів та захист самостійних робіт - 20 балів. 2. Виконання лабораторних робіт та захист звітів до них – 20 балів. Здобувач освіти не допускається до іспиту, якщо під час семестру набрав менше ніж 24 бали. - підсумкове оцінювання: у формі іспиту. Максимальна кількість балів - 60.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Юрій Олександрович Мягченко
Кафедра експериментальної фізики
Фізичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра експериментальної фізики
Фізичний факультет