Сучасні хроматографічні методи аналізу

Освітня програма: Хімія (Магістр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Сучасні хроматографічні методи аналізу
Код дисципліни
ВБ.1.07
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Застосовувати отримані знання і розуміння для вирішення нових якісних та кількісних задач хімії. Вміти ясно і однозначно донести результати власного дослідження до фахової аудиторії та/або нефахівців. Збирати, оцінювати та аналізувати дані, необхідні для розв’язання складних задач хімії, використовуючи відповідні методи та інструменти роботи з даними. Планувати та організовувати експериментальні дослідження з хімії з використанням сучасного обладнання, грамотно обробляти результати досліджень та робити обґрунтовані висновки. Інтерпретувати експериментально отримані дані та співвідносити їх з відповідними теоріями в хімії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи неорганічної, органічної та фізичної хімії, інструментальні методи кількісного аналізу. Вміти виконувати хімічний експеримент згідно з протоколом, виконувати вимірювання. Володіти навичками математичної обробки інформації з використанням комп’ютерної техніки та Excel, Origin; методи статистичної обробки результатів експерименту.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна дає знання з особливостей методів газової та високоефективної рідинної хроматографії. Також практичні навички роботи на газовому та рідинному хроматографах: введення проби, робота з програмним забезпеченням, інтерпретування результатів. Найважливіші джерела інформації про ці методи аналізу.
Рекомендована та необхідна література
1.Лисенко О.М., Ковальчук Т.В., Зайцев В.М. Основи газової хроматографії. Ч.1.-Ч.2. К.: ВПЦ «Київський університет», 2014. 2.Лисенко О.М., Ковальчук Т.В., Левчик В.М., Зайцев В.М. Практикум з газової хроматографії. К.: ВПЦ «Київський університет», 2013. 3.Лисенко О.М., Набиванець Б.Й. Вступ до хроматографічного аналізу. К.: “Корвін Пресс»”. 2005. – С. 38-53. 4. В. А. Ракс, А. М. Єсауленко. Сучасна хроматографія на гребені хвилі прогрессу. Київ 2014, 162с. 5. Paul C. Sadek "Troubleshooting HPLC Systems: A Bench Manual", John Wiley & Sons, Ltd, 1999J. C. Giddings, Unified Separation Science, New York: Wiley-Interscience, 1991
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає домашні завдання, контрольні роботи і захист лабораторних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрове оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі екзамену. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра аналітичної хімії
Хімічний факультет
Кафедра аналітичної хімії
Хімічний факультет