Хімічні аспекти переробки відходів

Освітня програма: Хімія (Магістр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Хімічні аспекти переробки відходів
Код дисципліни
ВБ.2.08
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р1. Знати та розуміти наукові концепції та сучасні теорії хімії, а також фундаментальні основи суміжних наук. Р.2. Глибоко розуміти основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються предметної області, опанованої в ході магістерської програми, використовувати їх для розв'язання складних задач і проблем, а також проведення досліджень з відповідного напряму хімії. Р.3. Застосовувати отримані знання і розуміння для вирішення нових якісних і кількісних задач хімії. Р.9. Збирати, оцінювати та аналізувати дані, необхідні для розв’язання складних задач хімії, використовуючи відповідні методи та інструменти роботи з даними. Р.12.Оцінювати ризики у професійній діяльності та здійснювати запобіжні дії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати неорганічну, органічну, аналітичну, фізичну хімію, методи синтезу хімічних сполук, основи екології. Володіти навичками пошуку наукової інформації та перекладу з англійської мови.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна сприяє формуванню цілісної системи знань стосовно властивостей, стану та складу відходів різних галузей народного господарства та побутові відходи; розширення традиційних уявлень про класифікації відходів, основні технологічні процеси та апарати для їх утилізації, знешкодження, переробки та захоронення; розкрити сучасні тенденції методів їх утилізації і переробки та можливості передбачати склад і кількість відходів того чи іншого технологічного процесу.
Рекомендована та необхідна література
1. А. Войціховська, О. Кравченко, О. Мелень-Забрамна, М. Панькевич, [за заг. ред. О. Кравченко] Кращі європейські практики управління відходами (посібник) — Видавництво «Компанія “Манускрипт”» — Львів, 2019. — 64 с 2.В.Г. Петрук Управління та поводження з відходами Навчальний посібник Ч.3 — Вінниця: ВНТУ, 2013. — 243 с. 3.В.Г. Петрук Управління та поводження з відходами Навчальний посібник Ч. 2. Тверді побутові відходи: Вінниця: ВНТУ, 2012. —227 с. 4.Шаніна Т.П., Губанова О.Р. Управління та поводження з відходами: Одеса, 2012.- REFERENCE 5.В.М.Радовенчик, М.Д.Гомеля Тверді відходи: збір, переробка, складування – Київ:Видавничий дім «Кондор», 2010. – 550 с. 6. Джигирей В.С., Сторожук Р.А., Яцюк Р.А. Основи екології та охорона навколишнього середовища. Львів, Афіша. -2000.-270 с. 7. С.О.Апостолюк, В.С.Джигирей, А.С.Апостолюк Промислова екологія: Навч. посіб. – К.: Знання, 2005. – 474 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції (із застосуванням комп’ютерних презентацій), самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає модульні контрольні роботи (письмові), домашні завдання, усні виступи з презентаціями. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом за семестрове оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового іспиту. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

ОЛЬГА ВАСИЛІВНА ПЕТРЕНКО
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет