Хімічні перетворення в полімерах
Освітня програма: Хімія (Магістр)
Структурний підрозділ: Хімічний факультет
Назва дисципліни
Хімічні перетворення в полімерах
Код дисципліни
ВБ.7.04
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Р1. Знати та розуміти наукові концепції та сучасні теорії хімії, а також фундаментальні основи суміжних наук.
Р2. Глибоко розуміти основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються предметної області, опанованої у ході магістерської програми, використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем, а також проведення досліджень з відповідного напряму хімії.
Р9. Збирати, оцінювати та аналізувати дані, необхідні для розв’язання складних задач хімії, використовуючи відповідні методи та інструменти роботи з даними.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні поняття неорганічної хімії, органічної хімії, хімії та фізичної хімії високомолекулярних сполук на рівні бакалавра за спеціальністю «Хімія».
Зміст навчальної дисципліни
В курсі розглянуті особливості хімічних реакцій макромолекул, шляхи створення полімерів із передбачуваними властивостями, вплив фізичних та хімічних чинників на процеси, що відбуваються при синтезі та експлуатації полімері. Вивчення процесів деструкції та методів захисту від неї.
Рекомендована та необхідна література
1. Мигалина, Ю. В. Основи хімії та фізико-хімії полімерів підручник / Ю. В. Мигалина, О. П. Козарь ; Мукачівський держ. ун-т. - Київ : Кондор, 2010. - 326 с.
2. Нижник, В. В.; Нижник, Т. Ю. Фізична хімія полімерів : підручник. - Київ Фітоцентр, 2009. - 424 с.
3. Jan F. Rabek Photodegradation of Polyшers: Physical Characteristics and Applications. Springer-Verlag Berlin Heidelberg, 1996. - 212 р.
4. Гетьманчук, Ю. П. Хімія та технологія полімерів : підручник / Ю. П. Гетьманчук, М. М. Братичак; Наук.-метод. центр вищ. освіти МОН України. - Л. : Бескид Біт, 2006. -495 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає домашні завдання, контрольні роботи і захист практичних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрове оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі екзамену. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Тетяна
Григорівна
Єжова
Кафедра хімії високомолекулярних сполук
Хімічний факультет
Хімічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра хімії високомолекулярних сполук
Хімічний факультет