Хімічні основи життя

Освітня програма: Хімія (Магістр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Хімічні основи життя
Код дисципліни
ОК.07
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Р1. Знати та розуміти наукові концепції та сучасні теорії хімії, а також фундаментальні основи суміжних наук. Р2. Глибоко розуміти основні факти, концепції, принципиі теорії, що стосуються предметної області, опанованої у ході магістерської програми, використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем, а також проведення досліджень з відповідного напряму хімії. Р9. Збирати, оцінювати та аналізувати дані, необхідні для розв’язання складних задач хімії, використовуючи відповідні методи та інструменти роботи з даними. Р12. Оцінювати ризики у професійній діяльності та здійснювати запобіжні дії. Р14. Інтерпретувати експериментально отримані дані та співвідносити їх з відповідними теоріями в хімії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати загальну, аналітичну, неорганічну органічну та хімію на рівні бакалавра за спеціальністю «Хімія».
Зміст навчальної дисципліни
Структура, функції в організмі та біосинтез основних класів природних сполук. Структура, функції та метаболізм білків, нуклеїнових кислот, вуглеводів, ліпідів та ряду низькомолекулярних біорегуляторів (у т.ч. – катіонів металів). Класифікація, будова та біохімічна роль ензимів, механізми ферментативного каталізу, інгібування та регуляція ферментативної активності, клітинний транспорт, клітинна енергетика та генна інженерія. Основи медичної хімії та особливості будови і функціонування біосенсорів.
Рекомендована та необхідна література
1. Smith E., Morowitz H. J.,The Origin and Nature of Life on Earth: The Emergence of the Fourth Geosphere 1st Edition. Cambridge University Press, 2016. - 691 p. 2. Nelson D., Cox M. Fundamentals of Leninger Biochemistry; 7th ed. New York, 2017. - 3270 p. 3. Murray R.K., Granner D.K., Mayes P.A., Rodwell V.W. Harper's Illustrated Biochemistry. 26th ed. The McGraw-Hill Companies, Inc. 2003. - 693 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає контрольні роботи і опитування за темами контрольних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрового оцінювання складає 100 балів/60 балів.
Мова викладання
українська