Науково-дослідна практика

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Науково-дослідна практика
Код дисципліни
ОК.27
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Р09. Планувати та виконувати хімічний експеримент, застосовувати придатні методики та техніки приготування розчинів та реагентів. Р10. Застосовувати основні принципи термодинаміки та хімічної кінетики для вирішення професійних завдань Р15. Спроможність використовувати набуті знання та вміння для розрахунків, відображення та моделювання хімічних систем та процесів, обробки експериментальних даних Р16. Виконувати комп’ютерні обчислення, що мають відношення до хімічних проблем, використовуючи стандартне та спеціальне програмне забезпечення, навички аналізу та відображення результатів. Р20. Інтерпретувати експериментально отримані дані та співвідносити їх з відповідними теоріями в хімії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Базові теоретичні знання із математики, фізики і фахових дисциплін на рівні бакалаврату.
Зміст навчальної дисципліни
Розглядаються основи сучасних методів та способів організації експериментальної і теоретичної роботи в галузі аналітичної, неорганічної, органічної, фізичної хімії та хімії високомолекулярних сполук. Проводиться ознайомлення студентів з організацією пошуку наукової літератури за обраною тематикою. Значна увага приділена формуванню базових практичних умінь, які включають: підготовку апаратури та реактивів, їх очищення і стандартизацію; організацію робочого місця для проведення експерименту; синтез і дослідження необхідних речовин і матеріалів; складання звіту та захист його на засіданні кафедри.
Рекомендована та необхідна література
1. Кушнаренко Н. М., Удалова В. К. Наукова обробка документів: Підручник. К., 2006. 2. Шейко В. М., Кушнаренко Н. М. Організація та методика науково-дослідницької діяльності: Підручник. К., 2004. 3. Пятницька-Позднякова І. С. Основи наукових досліджень у вищій школі: Навчальний посібник. К., 2003. 4. Основи методології та організації наукових досліджень: Навчальний посібник / За ред. А. Є. Конверського. К., 2021. 5. Мальська М. П., Пандяк І. Г. Організація наукових досліджень: Навчальний посібник. 6. Гавриленко О. П. Методологія наукових досліджень: Навчальний посібник. К., 2008.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Консультації, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає в себе роботу на практичних заняттях, в т.ч. усні опитування (60 балів) і захист практики (40 балів). Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрового оцінювання складає 100 балів/60 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Віталій Євгенович Діюк
Кафедра фізичної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра фізичної хімії
Хімічний факультет