Екологічні проблеми України

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Екологічні проблеми України
Код дисципліни
ВКБ.2.07
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
P01.Розуміти ключові хімічні поняття, основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються природничих наук та наук про життя і землю, а також хімічних технологій на рівні, достатньому для їх застосування у професійній діяльності та для забезпечення можливості в подальшому глибоко розуміти спеціалізовані області хімії. P13. Аналізувати та оцінювати дані, синтезувати нові ідеї, що стосуються хімії та її прикладних застосувань. P21. Здійснювати моніторинг та аналіз наукових джерел інформації та фахової літератури. P22. Обговорювати проблеми хімії та її прикладних застосувань з колегами та цільовою аудиторією державною та іноземною мовами. P25. Оцінювати та мінімізувати ризики для навколишнього середовища при здійсненні професійної діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати географію України, глобальні екологічні проблеми та існуючі підходи до їх вирішення, основи ядерної фізики, володіти методами контролю та моніторингу довкілля.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна включає вивчення причин та наслідків антропогенного впливу на територію України на загальнонаціональному, регіональному та локальному рівнях, зокрема закономірностей радіаційного забруднення території України в результаті аварії на Чорнобильській АЕС, та можливостей його подолання.
Рекомендована та необхідна література
1. Білявський Г.О., Фурдуй Р.С., Костіков І.Ю. Основи екології. – К., ВПЦ “Либідь”, 2004, 404 с. 2. Ю.Одум Екологія. В 2 т. – М. 1986. 3.Тютюнник Ю.Г., Яновська Е.С. Екологічна радіогеохімія. – К., ВПЦ “Київський університет”, 2004, 186 с. 4. Яновська Е.С. Ізотопи в хімії. теоретичні основи методу ізотопних міток. – К., ВПЦ “Київський університет”, 2012, 159 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції (із застосуванням комп’ютерних презентацій), практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає модульні контрольні роботи (письмові), домашні завдання, усні виступи з презентаціями, виконання і захист лабораторних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом за семестрове оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового іспиту. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

ЕЛІНА СТАНІСЛАВІВНА ЯНОВСЬКА
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет