Фізична хімія

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Фізична хімія
Код дисципліни
ОК.15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
Р01. Розуміти ключові хімічні поняття, основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються природничих наук та наук про життя і землю, а також хімічних технологій на рівні, достатньому для їх застосування у професійній діяльності та для забезпечення можливості в подальшому глибоко розуміти спеціалізовані області хімії. Р02. Розуміти основи математики на рівні, достатньому для досягнення інших результатів навчання, передбачених цим стандартом та освітньою програмою. Р04. Розуміти основні закономірності та типи хімічних реакцій та їх характеристики. Р05. Розуміти зв’язок між будовою та властивостями речовин. Р08. Знати принципи і процедури фізичних, хімічних, фізико-хімічних методів дослідження, типові обладнання та прилади. Р09. Планувати та виконувати хімічний експеримент, застосовувати придатні методики та техніки приготування розчинів та реагентів. Р10. Застосовувати основні принципи термодинаміки та хімічної кінетики для вирішення професійних завдань.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіти базовими знаннями університетських курсів вищої математики (рівняння і системи рівнянь, дії зі ступенями і коренями, середні величини, натуральні та десяткові логарифми, пропорційність, функції та їх графіки, інтегрування, диференціювання), а також основ загальної хімії, статистичних методів в хімії на рівні бакалаврату.
Зміст навчальної дисципліни
Курс «Фізична хімія» складається з лекційних та практичних занять, а також лабораторних робіт з основних розділів фізичної хімії, а саме: хімічної термодинаміки, фізхімії розчинів та розчинів електролітів, хімічної рівноваги, фазової рівноваги. В результаті вивчення навчальної дисципліни студент навчиться формулювати, розуміти фізичний зміст та математичний запис основних фізико-хімічних законів, застосовувати основні фізико-хімічні закони для пояснення тих чи інших особливостей та умов стану хімічних систем, для практичних розрахунків різноманітних фізико-хімічних характеристик хімічних процесів, а також експериментально ці характеристики визначати.
Рекомендована та необхідна література
1. Яцимирський В.К. Фізична хімія. – К.: Перун, 2007. – 512с. 2. Ковальчук Є.П., Решетняк О.В. Фізична хімія. –Львів: ВЦ ЛНУ імені Івана Франка, 2007. – 800 с. 3. Лебідь В.І. Фізична хімія. – Харків: Гімназія, 2008. – 478 с. 4. Atkins P. Physical Chemistry – Oxford University Press, 2018. – 1085 p. https://chemistry.com.pk/books/atkins-physical-chemistry-11e/ 5. Atkins P., de Paula J. Physical Chemistry. – W. H. Freeman; 8th edition, 2006 . – 494 p. 6. Silbey R.J., Alberty R.A., Bawendi M.G. Physical Chemistry. –John Wiley & Sons, 2005. – 958 p. https://zlibrary.to/pdfs/physical-chemistry-4th-edition-pdf 7. Білий О.В., Біла Л.М. Задачі з фізичної хімії: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. – К.: Фітосоціоцентр, 2010. – 490 с. 8. Роїк О.С., Усенко Н.І. Фізична хімія. Основи термодинаміки. – К.: ВПЦ “Київський університет”, 2010. – 250 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, лабораторні роботи
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає домашні завдання, контрольні роботи і захист лабораторних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрове оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі екзамену. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
Українська