Українська та зарубіжна культура

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Українська та зарубіжна культура
Код дисципліни
ОК.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р17. Працювати самостійно або в групі, отримати результат у межах обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність та наукову доброчесність. Р23. Грамотно представляти результати своїх досліджень у письмовому вигляді державною та іноземною мовами з урахуванням мети спілкування. Р25. Оцінювати та мінімізувати ризики для навколишнього середовища при здійсненні професійної діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Володіння знаннями, вміннями та навичками, передбаченими стандартом середньої освіти з дисциплін «Історія України», «Українська мова та література», «Всесвітня історія», «Зарубіжна література». 2. Вміння самостійно працювати з науковою та науково-методичною культурологічною літературою. Тобто, 1. До початку опанування даного курсу студенти мають бути обізнаними з основами періодизації історії розвитку цивілізації та культури, знати базові культурологічні поняття та категорії (на рівні випускника загальноосвітніх навчальних закладів І – ІІІ ступенів); 2. Вміти працювати з оригінальними джерелами, науковою та коментуючою літературою, застосовувати сучасні інформаційні та комунікативні технології у навчанні, використовувати інформаційні технології для презентації результатів власного навчання, володіти елементарними навичками роботи в команді – академічній групі.
Зміст навчальної дисципліни
Завдяки вивченню навчальної дисципліни «Українська та зарубіжна культура» студенти набувають компетентність розуміння контексту виникнення тих чи інших явищ, феноменів, процесів у сфері культури, орієнтуються у варіативності семантики таких багатозначних понять як: «культура», «етнос», «народ», «нація», «національна культура» і т. ін., порівнюють законопроекти та нормотворчі ініціативи, які регламентують законодавчу сферу розвитку української культури, опановують основні принципи і закономірності розвитку зарубіжної та української культури. Дисципліна є важливою у контексті формування національної самоідентичності і розуміння місця та ролі українців у світовому культурному процесі. Ці базові культурологічні, філософські поняття необхідні для формування достатніх навичок і компетенцій студентами до опанування подальших навчальних курсів при вивченні дисциплін за освітньою програмою «Хімія».
Рекомендована та необхідна література
1. Грушевський М. Нарис історії українського народу.- К.:Либідь, 1991. 2. Грицак Я.Й. Нарис історії України: формування модерної Української нації ХІХ – ХХ століття. – К.: «Генеза», 1996. – 360 с. Режим доступу: http://history.franko.lviv.ua/PDF%20Final/Grycak.pdf 3. Історія світової культури: Навч. посіб. / Керівник авт. Коллективу Л.Т.Левчук. – 3-тє вид., перероб. і доп. – К.: Центр учбової літератури, 2010. – 400 с. Режим доступу: http://shron1.chtyvo.org.ua/Levchuk_Larysa/Istoria_svitovoi_kultury.pdf 4. Історія світової культури. Культурні регіони: Навч. посібник / Л.Т.Левчук, В.С.Гриценко, В.В. Єфименко; [та ін.] – 3-є вид., перероб. і доп. – Київ: Либідь, 2000. – 519 с. Режим доступу: http://194.44.152.155/elib/local/sk636377.pdf 5.Історія української культури. За загальною редакцією Івана Крип’якевича. Київ – 2002 (за виданням 1937 року)- http://litopys.org.ua/krypcult/krcult.htm
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, Практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає в себе роботу на практичних заняттях, в т.ч. усні опитування, контрольні роботи і опитування за темами контрольних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрового оцінювання складає 100 балів/60 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет