Етика

Освітня програма: ОПП Культурологія 2020

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Етика
Код дисципліни
ОК - 12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
1.Мати навички критичного мислення, викладати у зрозумілий спосіб власні думки, здійснювати їх аргументацію. 2. Аналізувати, коментувати, узагальнювати, наукові та аналітичні тексти культурологічного характеру. 5. Збирати, упорядковувати та аналізувати інформацію щодо культурних явищ, подій та історико-культурних процесів. 6. Виявляти, перевіряти та узагальнювати інформацію щодо різноманітних контекстів культурної практики, визначати ступінь їх актуальності із застосуванням релевантних джерел, інформаційних, комунікативних засобів та візуальних технологій. 7. Розуміти чинники культурної динаміки, принципи періодизації культурних процесів, їх специфічні риси та характеристики.16. Визначати, формулювати та аргументувати власну громадянську та професійну позицію щодо актуальних суспільних питань.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основний зміст з курсів «Історія зарубіжної та української культури», «Філософія», «Історія філософії», «Релігієзнавство». 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо моральних колізій та виявів етично знакових явищ, подій та культурних процесів; застосовувати основні терміни, категорії й етичні концепти в аналізі соціально-культурних процесів; знаходити адекватні відповіді на сучасні виклики співіснування в умовах складного соціального життя, ураховувати етичні засади перебігу сучасних соціально-політичних та культурних процесів 3. Володіти елементарними навичками вияву та обробки теоретичної та філософської інформації; критичного ставлення та аналізу до явищ соціально- культурної практики; використання іншомовних фахових інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Частина 1. Предмет та завдання етики як науки. Становлення етично традиції в контексті ранніх форм моральнісної культури (традиційні суспільства).Виникнення етики в контексті античної філософської традиції.Історичні етапи становлення моралі як предмета етики. Типологія етичних учень. Зміна етичної парадигми в християнській культурі. Класична етика як практична філософія. Антинормативний поворот та основні концепції некласичної етики. Частина 2. Сутність, структура та основні функції моралі. Специфіка моралі в системі соціальної регуляції. Основні поняття моральної свідомості. Моральні аспекти людської. Прикладна етика у вирішенні моральних проблем сучасності діяльності. Особиста та суспільна мораль.Проблема свободи та відповідальності. Моральнісна культура як запит соціокультурної практики сьогодення
Рекомендована та необхідна література
Етика. Естетика– К., 2014. Малахов В. Етика– К., 1996.Прикладна етика– К.,2012.Етичні норми і цінності: проблема обгрунтування – К., 1997.Бауман З., Донскіс Л. Моральна сліпота. Втратачутливості у плиннійсучасності – К., 2014. Макінтайр Елесдеа.Післячесноти - К., 2002.Тейлор Ч. Етика автентичності. – К., 2002.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Усна доповідь, доповнення та участь в дискусіях на семінарах: 12 / 24 балів 2. Конспект текстів: 6/6 балів 3. Самостійна робота (написання есе на основі художніх творів, кінострічок чи практики щодо моральних колізій ): 4/5балів 4. Самостійна робота (реферування статей з наукових проблем етики): 4/ 5 балів 5. Контрольна робота:12 / 20 балів Підсумкове оцінювання у формі іспиту: Іспит у письмовій формі: 24 / 40 балів Екзаменаційне оцінювання відбувається в письмовій формі. Білет складається з 2 питань, кожне з яких оцінюється за шкалою 20 білів, що в загальному підсумку дає 40 балів за іспит. Рекомендований мінімум допуску до іспиту – 36 балів.Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестр (мінімум 36, максимум 60 балів) та екзаменаційної роботи (мінімум 24, максимум 40 балів).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни