Публічне адміністрування

Освітня програма: ОПП Політологія 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Публічне адміністрування
Код дисципліни
ОК 36
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
1. Розуміти предметну область, етичні та правові засади професійної діяльності. 8. Вміти використовувати базовий категорійно- понятійний та аналітично- дослідницький апарат сучасної політичної науки.12. Вміти аналізувати взаємодію політичних акторів та інститутів, владу та урядування, політичні системи та режими, політичну поведінку у різних контекстах їх функціонування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати структуру та функції державного управління та місцевого самоврядування, тосновні інститути публічного адміністрування (держава, політичні партії, громадські організації, органи місцевого самоврядування, засоби масової інформації), закономірності функціонування системи в цілому та її інститутів. 2. Вміти на основі знань про публічне адміністрування, інститути, закономірності його функціонування орієнтуватися в управлінських та публічно-політичних процесах, політичному житті конкретних країн. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно політичних подій та явищ; використання іншомовних фахових політичних інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Сутність публічного адміністрування та його співвідношення з державним управлінням та виконавчою владою. Адміністративне право як регулятивна основа публічно-управлінських відносин. Методи і форми державного управління. Суб’єкти державного управління. Система місцевого самоврядування в Україні державне управління в окремих сферах суспільного. Забезпечення законності у державному управлінні. Місцеве самоврядування в Україні: концептуальні засади. Система місцевого самоврядування в Україні . Система місцевого самоврядування в Україні.
Рекомендована та необхідна література
1. Адміністративне право України. Академічний курс. / За заг. ред. В.Б.Авер’янов. –К.: Юридична думка, 2004. –Т.1. 2. Адміністративне право України. / За заг. ред Т.О. Коломойця. –К.: Істина, 2007. 3. Адміністративна відповідальність в Україні: Навч. посібник. / За заг. ред. А.Т.Козлюка. –Х., 2001. -112с. 4. Актуальні теоретико-методологічні та організаційно-практичні проблеми державного управління: Матеріали наук.-практ. конф. за міжнар. участю. –К.: НАДУ, 2004. -460.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання 1.1 – 1.6), що складає 40 % від загальної оцінки та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1-2.3); (комунікація – 3.1-3.3); (автономність та відповідальність 4.1-4.3), що складає 60% загальної оцінки.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни