Загальна теорія політики

Освітня програма: ОПП Політологія 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Загальна теорія політики
Код дисципліни
ОК 7
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
1. Розуміти предметну область, етичні та правові засади професійної діяльності 8. Вміти використовувати базовий категорійно-понятійний та аналітично- дослідницький апарат сучасної політичної науки 12. Вміти аналізувати взаємодію політичних акторів та інститутів, владу та урядування, політичні системи та режими, політичну поведінку у різних контекстах їх функціонування
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні положення: філософії – щодо обумовленості та закономірностей функціонування і розвитку суспільно-політичних систем; історії – щодо особливостей, етапів та конкретних подій у розвитку окремих країн та України; історії політичної думки – щодо ідей та концепцій, які пояснювали або передбачували політичні явища та процеси; логіки – щодо закономірностей оперування науковими поняттями та категоріями. 2. Вміти на основі знань про суспільно-політичний розвиток орієнтуватися в політичному житті суспільства, в тому числі і в Україні, розуміти його головні параметри. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження, пошуку та опрацювання необхідної інформації, критичного ставлення щодо існуючих точок зору на політику.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна знайомить студентів із закономірностями функціонування та розвитку політики в її різноманітних проявах: і як цілісної політичної системи, і як окремих політичних інститутів та явищ, і як втілення конкретних форм людської поведінки та діяльності. Виокремлюються та аналізуються основні категорії та поняття, парадигми та концепції, які складають теоретичний фундамент сучасної політичної науки.
Рекомендована та необхідна література
Жиро Т. Политология / Пер. с польск. – Х, 2006. Неліпа Д.В. Системний аналіз в політології, Підручник. – К., 2013. Рябов С.Г. Політологічна теорія держави. – К., 1996. Політична енциклопедія / Ред. кол. Ю.Левенець (голова) та ін. – К., 2012. Політологія: підручник / В.Ф.Цвих, О.В.Бартименко, В.П.Горботенко та ін. – К., 2010. Шляхтун П.П. Політологія: історія та теорія. Підручник /П.П.Шляхтун. К., 2010. Шляхтун П.П. Політологічний термінологічний словник / П.П.Шляхтун. – К., 2015. Ярош О.Б. Загальна теорія політики. – Луцьк., 2005.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Усна доповідь, дискусія, реферат (есе) Критерії. На семінарських заняттях оцінці підлягають: рівень знань та повнота розкриття питання в усних доповідях; активність при обговоренні питань та аргументованість власної позиції у дискусіях; використання додаткових джерел при підготовці доповіді; здатність здійснити критичний аналіз ідей та тверджень, винесених на обговорення; змістовне наповнення презентаційного матеріалу та вільне і цікаве його подання. Критеріями оцінювання самостійної роботи (реферат/есе) є наявність самостійного, науково обґрунтованого коментаря (з посиланням на основну та додаткову літературу до курсу), формулювання думки із застосуванням фахової термінології і дотримання термінів, відведених для виконання самостійних робіт
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни