Історія філософії

Освітня програма: ОПП Політологія 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Історія філософії
Код дисципліни
ОК 30
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
3.  Вміти критично мислити у сфері професійної діяльності. 7.  Розуміти історію, закономірності та етапи розвитку предметної сфери політології, знати її цінності та досягнення. 10.  Вміти описувати, пояснювати й оцінювати політичні процеси та явища у різних історичних, соціальних, культурних та ідеологічних контекстах. 12. Вміти аналізувати взаємодію політичних акторів та інститутів, владу та урядування, політичні системи та режими, політичну поведінку у різних контекстах їх функціонування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Студент повинен знати базову інформацію з історії загального розвитку філософської думки. Базові знання з історії розвитку окремих філософських традицій. Знання різноманітних підходів до вирішення основних філософських проблем. Навички порівняльного аналізу різних філософських систем у межах одного історико-філософського періоду. 2. Вміти аналізувати матеріал і самостійно проводити історико-філософську роботу з опрацювання текстів. Збирати та інтерпретувати історико-філософську інформацію. Володіти термінологічно-категоріальним апаратом філософського дослідження. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно філософських, політичних, економічних, культурно-мистецьких подій та явищ; використання іншомовних фахових історико-філософських та політичних інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – забезпечення стійкої системи знань студентів з історикофілософськими аспектами зародження і розвитку філософської думки. Формування у студентів базових знань про розвиток зарубіжної філософії, а також концептуальне бачення й розуміння сутності тих філософських систем, які були розроблені в історії філософії. Вироблення у студентів цілісної концептуальної картини розуміння історії філософії та її ролі для розвитку філософського світогляду та загальнокультурного поступу людства. Визначається предмет, завдання, теоретичні основи, методології, основні напрямки та проблематика історико-філософських досліджень.
Рекомендована та необхідна література
1. Історія філософії: Підручник / За ред. В. І. Ярошовця. – К.: Видавник ПАРАПАН, 2002. 2. Історія філософії: Словник / За ред. В. І. Ярошовця. – К.: Знання України, 2006. 3. Historical Dictionary of Ancient Greek Philosophy. Scarecrow Press, 2007 -345 р.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
На семінарських заняттях (усні доповіді, доповнення та участь в дискусіях на семінарах) оцінці підлягають рівень знань та повнота розкриття питання в усних доповідях; активність при обговоренні питань та аргументованість власної позиції у дискусіях; використання додаткових джерел при підготовці доповіді; здатність здійснити критичний аналіз ідей та тверджень, винесених на обговорення. Критеріями оцінювання самостійної роботи (презентація самостійного дослідження, огляд джерел з аналітичним коментарем) є повнота розкриття проблематики; цілісність, систематичність, логічна послідовність, вміння формулювати висновки; наявність самостійного, науково обґрунтованого коментаря (з посиланням на основну та додаткову літературу до курсу), формулювання думки із застосуванням фахової термінології, дотримання термінів, відведених для виконання самостійних робіт.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни