ПРОКУРАТУРА В УКРАЇНІ

Освітня програма: Правнича діяльність ОС бакалавр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
ПРОКУРАТУРА В УКРАЇНІ
Код дисципліни
ВКС 1.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: предмет та завдання курсу «Прокуратура в Україні», місце прокуратури в системі державних органів України, джерела та правові основи організації і діяльності прокуратури в Україні, функції прокуратури, систему та структуру органів прокуратури, статус прокурора, порядок добору кандидатів та їх призначення на посаду прокурора, діяльність органів прокурорського самоврядування, дисциплінарне провадження щодо прокурора, міжнародне співробітництво. Міжнародні стандарти прокурорської діяльності, положення Європейської Конвенції, а також практики Європейського суду з прав людини у діяльності прокуратури. Вміти розв’язувати задачі і проблеми міжнародних стандартів прокурорської діяльності, практики Європейського суду з прав людини. Знати та критично осмислювати основи теорії права, структуру професії прокурора та її ролі у суспільстві.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати теорію права, матеріальне і процесуальне законодавство України, що врегульовує діяльність органів прокуратури; знати положення Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, міжнародні стандарти прав людини. Вміти пояснювати роль прокуратури України у системі державних органів на основі знань теорії права, конституційного та Кримінально-процесуального права України та інших дисциплін; орієнтуватись у чинному матеріальному та процесуальному законодавстві, що врегульовує діяльність прокуратури. Володіти елементарними навичками роботи з навчальною та нормативно-правовою літературою, застосування наукових методів пізнання та правових способів розв’язання теоретичних кейсів.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1. Загальні положення організації та діяльності прокуратури Тема 1. Загальні положення навчальної дисципліни «Прокуратура в Україні». Тема 2. Засади та гарантії незалежності прокуратури України. Міжнародні стандарти прав людини. Тема 3. Організаційні основи системи прокуратури. Тема 4. Статус прокурора. Тема 5. Повноваження прокурора з виконання покладених на нього функцій. Практика Європейського суду з прав людини. Змістовий модуль 2. Загальні питання статусу прокурора, прокурорське самоврядування та організаційне забезпечення його діяльності Тема 6. Порядок зайняття посади прокурора та порядок звільнення прокурора з адміністративної посади. Тема 7. Дисциплінарна відповідальність прокурора. Тема 8. Звільнення прокурора з посади, припинення, зупинення його повноважень на посаді. Тема 9. Прокурорське самоврядування та органи, що забезпечують діяльність прокуратури. Тема 10. Соціальне та матеріально-побутове забезпечення прокурора та інших працівників органів прокуратури. Тема 11. Організаційне забезпечення діяльності прокурора. Тема 12. Міжнародне співробітництво та Міжнародний кримінальний суд. Загальний обсяг 90 год., в тому числі: Лекцій – 10 год. Семінари – 4 год. Самостійна робота - 76 год.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента.
Методи та критерії оцінювання
семестрові форми оцінювання: 1. виступ на занятті – від 1 до 10 балів; 2. доповнення до виступу – від 1до 5 балів; 3. доповідь з елементами дискусії - від 5 до 10 балів. 4. розв»язання казусу - від 5 до 10 балів 5. виконання індивідуального самостійного завдання, узгодженого з викладачем - від д1 до 15 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Володимир Олексійович Гринюк
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти