ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ СУДОВИХ ОРГАНІВ В УКРАЇНІ

Освітня програма: Правнича діяльність ОС бакалавр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ СУДОВИХ ОРГАНІВ В УКРАЇНІ
Код дисципліни
ВКС 6.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
Знати: яким чином здійснюється регулювання інформаційних відносин за законодавством України та Європейського Союзу, особливості застосування практики Верховного Суду і Європейського Суду з прав людини у цих відносинах; поняття інформаційного права, особливості його предмета, методів правового регулювання, джерела, засоби державного регулювання інформаційної діяльності, світові моделі електронного урядування, особливості правових режимів окремих видів інформації, а також сучасні підходи до вирішення інформаційних спорів та забезпечення інформаційної безпеки; принципи обробки і захисту персональних даних, надання електронних довірчих послуг, а також здійснення електронної комерції в Україні. Вміти аналізувати норми інформаційного законодавства України та Європейського Союзу, застосовувати практику Верховного Суду і Європейського Суду з прав людини у різних практичних ситуаціях.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основні аспекти становлення та розвитку провідних інститутів інформаційного права України, особливості правових режимів конкретних видів інформації, вимоги, що пред’являються законодавством України до інформаційної діяльності, наукові джерела в галузі інформаційного права, законодавчі засади регулювання інформаційних відносин, а також практику вирішення основних категорій інформаційних спорів. Вміти: оцінювати, визначати юридичне значення та завдання основних інститутів інформаційного права України, надавати характеристику окремим видам інформаційної діяльності і правовим режимам інформації, формулювати істотні умови найбільш поширених інформаційно-правових угод, здійснювати характеристику основних способів обігу інформації, а також способів захисту інформаційних прав особи.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1 Загальні засади становлення та розвитку інформаційного права в системі права України. Тема 1. Інформаційне право України в умовах розвитку інформаційного суспільства та його джерела. Змістовий модуль 2 Правовий режим окремих видів інформації; особливості реалізації права на доступ до інформації за законодавством України. Тема 2. Правовий режим публічної інформації та його забезпечення за законодавством України. Тема 3. Правовий режим масової інформації та діяльності в медіа-сфері. Тема 4. Категорії об’єктів інформаційного права за режимом обмеженого доступу. Змістовий модуль 3 Інформаційно-правове забезпечення розвитку електронного урядування та електронної комерції в Україні. Тема 5. Інформаційно-правове забезпечення розвитку електронного урядування в Україні. Тема 6. Інформаційно-правові засади організації та здійснення електронної комерції в Україні.
Рекомендована та необхідна література
1.Брижко В.М., Фурашев В.М. Інформаційне право та інформаційне законодавство: підручник. – Київ: Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»: Вид-во «Політехніка». – 2019. – 290 с.; 2. Заярний О.А. Оновлення предмета галузі інформаційного права України в рішеннях Верховного Суду: окремі методологічні і прикладні аспекти.; 3. Заярний О.А. Правове забезпечення розвитку інформаційної сфери України: адміністративно-деліктний аспект : монографія. Херсон : Видав. дім «Гельветика», 2017. 700 с.; 4. Інформаційне право: підручник / В.Я. Настюк (кер.авт.кол.), Л.П. Коваленко, Р.В Шаповал та ін.; за заг.ред. В.Я. Настюка, Л.П. Коваленко, Р. В. Шаповала. Харків : ФОП Бровін О. В., 2016. 280 с.; 5. Заярний О. А. Розвиток основних інститутів галузі інформаційного права у працях вчених-правників Київського національного університету імені Тараса Шевченка з 1991 року по 2021 рік. Вісник КНУ імені Тараса Шевченка.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Загальний обсяг 90 год., в тому числі: Лекцій – 10 год. Семінари – 4 год. Самостійна робота - 76 год.
Методи та критерії оцінювання
При поточному контролі під час семінарських занять оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований студентом у відповіді, активність при обговоренні питань семінарського заняття, систематичність роботи на заняттях, результати виконання самостійних завдань. Викладач виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів.У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в позааудиторний час (час консультацій викладача), шляхом усного опитування, вирішення юридичного казусу. За результатами відпрацювання пропущеного заняття з поважних причин викладачем нараховуються бали. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються.
Мова викладання
українською

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Віктор Вячеславович Крижанівський
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти