Психологія сексуальності

Освітня програма: Практична психологія ОС магістр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Психологія сексуальності
Код дисципліни
ВКС 1.04
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Знати: соціокультурні підходи в сексології; транскультуральні відмінності у ставленні до сексуальності; сексуальні символи в традиціях, звичаях, обрядах, фольклорі, літературі, мистецтві; особливості сексуальних норм різних часів та народів; сучасні особливості ставлення до сексуальності; поняття статі та статево-рольових стереотипів; етапи психосексуального розвитку та особливості впливу на нього; специфіку розвитку дитячої сексуальності та її вплив на сексуальні уподобання дорослої людини; сексуальні фантазії, сексуальні стереотипи, сексуальні сценарії та сексуальна поведінка особистості; компоненти сексуальної гармонії подружньої пари. Вміти проводити первинну бесіду у рамках психолого-сексологічної консультації; здійснювати різні етапи сексологічної консультації
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
знати: • принципи й механізми розвитку сексуальності; • сучасне ставлення до сексуальності та шлюбно-сімейних стосунків: тенденції та прогнози розвитку інституту сім’ї • психологічні фактори консультування сексуальних проблем; • форми й методи проведення сексологічної консультації. вміти: • орієнтуватися в етапах розвитку сексуальності в онтогенезі; • визначати психологічну специфіку сексуальності та її роль у стосунках; • консультувати пару або особистість стосовно сексуальних проблем. Володіти елементарними навичками: • застосовувати методики, адекватні досліджуваної психо-сексуальної реальності (діагностична функція); • здійснювати аналіз психології сексуальної поведінки (діагностична функція); • забезпечити практичне володіння загальними поняттями та теоріями в сфері психо-сексуального консультування (просвітницька функція);
Зміст навчальної дисципліни
Тема 1 Предмет, об’єкт та мета дисципліни «Психологія сексуальності». Сексуальність і культура. Соціокультурний підхід в сексології Тема 2. Психосексуальний розвиток в різних наукових парадигмах. Психологічні аспекти сексуальності. Тема 3. Загальні поняття «Психології сексуальності». Сексуальне здоров’я та сексуальні розлади в парі. Тема 4. Психотерапія сексуальних розладів в парі. Сексуальна терапія.
Рекомендована та необхідна література
2. Закон України «Про забезпечення рівних можливостей жінок і чоловіків» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.-rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2866-15.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота студента
Методи та критерії оцінювання
опитування, тестування, проміжний контроль (підсумкова контрольна робота), залік Залік Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами контролю складає 36 балів. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 60 балів. Оцінка за передбачені форми поточного контролю сумарно не можуть перевищувати 60 балів. Підсумкове оцінювання: залік. Максимальна підсумкова оцінка з дисципліни - 100 балів. Студент може отримати на заліку максимально 40 балів, до яких додаються бали, отримані під час практичних (семінарських) занять. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка, отримана під час заліку, не може бути меншою 24 балів. Шкала відповідності оцінок: зараховано - 90-100, зараховано - 75-89, зараховано - 60-74, не зараховано - 0-59.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Едуард Владиславович Крайніков
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти