Організація діяльності психологічної служби

Освітня програма: Практична психологія ОС магістр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Організація діяльності психологічної служби
Код дисципліни
ОК.16
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: структуру, мету та завдання Національної системи соціально-психологічної служби України; нормативно-правові та організаційні засади діяльності психологічної служби України; методичні основи організації різних видів і форм, принципи та моделі; особливості організації психологічної служби в різних сферах діяльності; професійну та особистісну етику психолога. Вміти: визначати критерії організації та контролю власної професійної діяльності згідно етичного кодексу психолога та нормативно-правових засад діяльності психологічної служби; орієнтуватися у доборі видів діяльності та методів психологічної допомоги; працювати з робочою документацією психологічної служби; планувати діяльність практичного психолога, здійснювати розрахунок робочого часу на виконання різних видів робіт
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. знання про структуру психіки людини, феноменологію психічних явищ; загальні закономірності, умови, чинники та вікові особливості психічного розвитку особистості; критерії психічної норми і патології; основи діагностики психіки та поведінки людини; теоретичні моделі, завдання і специфіку надання психологічної допомоги особистості; 2. володіння навичками: самостійно працювати з науковою та методичною літературою з проблематики, яка розкривається в межах навчальної дисципліни; використовувати теоретичні знання з психології під час надання психологічної допомоги клієнтам різних вікових категорій, у процесі психологічної самодопомоги та проведення психопрофілактичних і психопросвітницьких заходів.
Зміст навчальної дисципліни
Модуль І. Національна система соціально-психологічної служби України: структура, завдання, нормативно-правові засади Структура, мета та завдання Національної системи соціально-психологічної служби України Нормативно-правові засади діяльності психологічної служби України. Оснащення кабінету та робоча документація психолога. Кадрове забезпечення психологічної служби. Модуль ІІ. Особливості організації діяльності психологічної служби Особливості організації психологічної служби в різних сферах діяльності. Методика організації різних видів діяльності психолога. Організація роботи психологічної служби з різними віковими категоріями населення. Робота психологічної служби зі специфічними психологічними проблемами.
Рекомендована та необхідна література
1. Головко Н.О., Данелян Л.Є., Довгалюк І.С., Комар Т.О., Кучеровський О.К. Соціально-психологічна робота з дітьми та молоддю з особливими потребами: Метод. рек. / Державна соціальна служба для сім'ї, дітей та молоді. – К.: Держсоцслужба, 2005. –108с. 2. Дідик М. М. Соціально-психологічна робота в органах внутрішніх справ : монографія. - Херсон-Ужгород: УжНУ, 2002. – 236 с. 3. Документація психолога. / Упорядник Т.Гончаренко. – К.: Редакції Загальнопедагогічної газети, 2003. – 120 с. 4. Організація психологічної служби: навч.-мет. Посіб./О.Я. Митник, Т.В. Середюк. – К.: Видавничий Дім "Слово", 2017 – 128 с. 5. Панок В.Г. Психологічна служба: Навчально-методичний посібник для студентів і викладачів. – Кам'янець-Подільський: ТОВ Друкарня Рута, 2012 – 488 с. 6. Скок А.Г. Психологічна служба освіти: навчальний посібник / А.Г.Скок, І.М. Ющенко. – К.: Видавничий Дім «Слово», 2013. – 240 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота студента
Методи та критерії оцінювання
Експрес опитування, тестування, колоквіум, перевірка рефератів, виконання практичних та творчих задач, участь в дискусії на семінарі Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами контролю складає 36 балів. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 60 балів. Оцінка за передбачені форми поточного контролю сумарно не можуть перевищувати 60 балів. Підсумкове оцінювання: залік. Максимальна підсумкова оцінка з дисципліни - 100 балів. Студент може отримати на заліку максимально 40 балів, до яких додаються бали, отримані під час практичних (семінарських) занять. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка, отримана під час заліку, не може бути меншою 24 балів. Шкала відповідності оцінок: зараховано - 90-100, зараховано - 75-89, зараховано - 60-74, не зараховано - 0-59.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Неля Іванівна Бігун
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти