Психологія мистецтв

Освітня програма: Практична психологія ОС бакалавр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Психологія мистецтв
Код дисципліни
ВКС 7.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: психологічну структуру, особливості та детермінанти ефективного функціонування мистецтва; науковий зміст головних категорій та понять психології мистецтва; етичні принципи проведення прикладних досліджень психології мистецтва; сучасні основні підходи до аналізу прикладних проблем психології мистецтва; методи обробки та інтерпретації результатів психодіагностичних досліджень з психологічних проблем мистецтва. Вміти: застосовувати здобуті знання, вміння та навички у дослідженні практичних психологічних проблем мистецтва в індивідуальній практиці; самостійно збирати та критично опрацьовувати, аналізувати та узагальнювати психологічну інформацію з різних джерел; ідентифікувати психологічні проблеми мистецтва та пропонувати шляхи їх розв’язання; Коректно інтерпретувати закономірності та особливості розвитку і функціонування психологічних явищ мистецтва в контексті професійних завдань; добирати та застосовувати валідний і надійний психодіагностичний інструментарій.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: понятійно-категоріальний апарат психології мистецтва; основні та додаткові сучасні методи дослідження цієї галузі наукового знання; теоретичні основи вітчизняних та зарубіжних підходів щодо психологічної природи, механізмів, функцій мистецтва згідноз сучасними науковими уявленнями, закономірностей та методів ефективного функціонування особистості в контекстах культури. Вміти: здійснювати порівняльний аналіз психологічних концепцій, теорій, дослідницьких підходів психології мистецтва; використовувати основні методичні засоби дослідження практичних психологічних проблем мистецтва в індивідуальній та колективній практиці; застосовувати здобуті знання, вміння та навички з метою аналізу психологічних проблем мистецтва. Володіти елементарними навичками: аналізу та пояснення психологічних явищ мистецтва; коректного інтерпретування закономірностей та особливостей розвитку і функціонування психологічних явищ мистецтва в контексті професійних завдань.
Зміст навчальної дисципліни
Модуль 1. "Психологія мистецтва як навчальна дисципліна та наукова проблема". Модуль 2. "Психологія суб’єкта мистецької діяльності". Модуль 3. "Психологія мистецтва як комунікації". Загальний обсяг 90 год., в тому числі: Лекцій – 10 год. Семінари – 4год. Самостійна робота - 76 год.
Рекомендована та необхідна література
6. Варій М.Ф. Соціальна психіка нації. — Львів: В-во “СПОЛОМ”, 2002. — 184 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: оцінку за роботу впродовж семестру формують бали, отримані здобувачем у процесі засвоєння матеріалу з усіх 8 тем трьох змістовних модулів, виконання завдань для самостійної роботи та індивідуальних творчих робіт, презентацій під час проведення семінарських занять. Максимальна можлива кількість балів за роботу протягом семестру – 60 балів. Підсумкове оцінювання у формі диференційованого заліку. максимальна кількість балів на іспиті – 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали (60% максимальної кількості балів, відведених на залік). Рекомендований мінімум для допуску до диференційованого заліку – 36 балів. По завершенню навчання проводиться диференційований залік у письмовій формі, за результатами якого формується підсумкова оцінка.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тетяна Михайлівна Траверсе
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти