Психологія інформаційних технологій у політиці

Освітня програма: Політична психологія

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Психологія інформаційних технологій у політиці
Код дисципліни
ВБ.2.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР2. Вміти організовувати та проводити психологічне дослідження із застосуванням валідних та надійних методів. ПР6. Розробляти просвітницькі матеріали та освітні програми, впроваджувати їх, отримувати зворотній зв'язок, оцінювати якість. ПР 12. Розробляти та володіти технологіями політико-психологічних досліджень.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати базові поняття загальної, соціальної та політичної психології; мати уявлення про крос культурні, трансдициплінарні дослідження. Вміти здійснювати пошук необхідної інформації, аналізувати та критично оцінювати її; формулювати суспільні запити та співвідносити їх із своєю професійною діяльністю. Володіти павичками роботи з науково-довідковим апаратом та інформацією; основними методами збору та інтерпретації фактів суспільно-політичної дійсності; встановлення логічних причинно-наслідкових зв'язків: володіти необхідним і достатнім діапазоном способів аргументації та презентації інформації з метою здійснення впливу на політичного актора, ведення дискусій.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна призначена для формування у студентів наукових уявлень про можливості і межі застосування інформації, інформаційних технологій як засобу, механізму, функції політико-психологічного конструювання, управління соціумом. Висвітлення ключових ідей і категорій політичної комунікативістики. Знайомство з новітнім поняттєвим апаратом, теоретичними і методологічними проблемами, соціально-психологічними, політико-психологічними феноменами, механізмами і закономірностями, па яких ґрунтуються технології творення та корекції інформаційних впливів, створює передумови для кращої орієнтації особистості в соціальних, суспільно-політичних процесах.
Рекомендована та необхідна література
Комунікативні технології інформаційного суспільства : монографія / за наук. ред. А. І. Гусєва. Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2020. 142 c. Литвиненко О. В. Інформаційні операції та впливи. Київ, 2003. 240 с. Почепцов Г. Політтехнології в загальній систематиці технологій впливу // Сучасна українська політика. Політики і політологи про неї. Спецвипуск Політичні технології. Київ : Український центр політичного менеджменту, 2008. 152 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, рольова гра, семінарське заняття, самостійна робота, case-study
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді (виступ на семінарі, участь в обговоренні та дискусіях, доповнення). -30/18 балів Аналітична доповідь, реферат: 25/15 балів Творча самостійна робота: 20/12 оалів Підсумкова контрольна робота: 25/15 балів Підсумкове оцінювання проводиться у формі заліку. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж семестру (максимальна кількість балів за роботу протягом семестру дорівнює 100) і не передбачає додаткових заходів оцінювання для успішних студентів. Студенти, які впродовж семестру набрали сумарно меншу кількість балів ніж 60 балів, але більшу ніж критично-розрахунковий мінімум — 40 балів, складають залік. Залік проводиться у вигляді усного опитування за тематикою курсу та виконання творчого індивідуального завдання, які оцінюються у 20 балів. Студенти, які набрали впродовж семестру сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум - 40 балів до складання заліку не допускаються. Зараховано / Passed 60-100 Не зараховано / Fail 0-59
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тетяна Михайлівна Траверсе
Кафедра соціальної психології
Факультет психології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра соціальної психології
Факультет психології