Філософська антропологія
Освітня програма: Етнокультурологія з поглибленим вивченням іноземної мови
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Філософська антропологія
Код дисципліни
ННД.28
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Мати навички критичного мислення, викладати у зрозумілий спосіб власні думки, здійснювати їх аргументацію.
ПРН 4. Знати та розуміти теоретичні підходи до визначення культури, її проявів та форм існування.
ПРН 5. Збирати, упорядковувати та аналізувати інформацію щодо культурних явищ, подій та історико-культурних процесів.
ПРН 7. Розуміти чинники етнокультурної динаміки, принципи періодизації етнокультурних процесів, їх специфічні риси та характеристики.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати концептуальні знання з теоретичної і практичної філософії, які дають розуміння сутності філософії, її функцій та ролі в історії культури; специфіку філософських проблем, особливостей взаємин філософії з наукою, релігією, мистецтвом як формами духовного життя людства. Вміти здійснювати аналітично-дослідну роботу; збирати та інтерпретувати наукову інформацію, обробляючи широкий масив літератури з практичної та теоретичної філософії, ставити конкретні цілі і завдання філософських досліджень та реалізовувати їх за допомогою обраних теоретичних підходів та методів; формувати філософську експертну думку через аналіз конфліктних, типових чи особливих ситуацій. Володіти елементарними навичками розв’язувати складні задачі та практичні проблеми у процесі навчання та в дослідницькій діяльності; аналітично обґрунтовувати цілі та напрямки досліджень з філософії.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – ознайомлення студентів з предметною областю філософсько-антропологічних досліджень, їхньою взаємодією із комплексом філософських та наукових дисциплін, способом аналізу філософсько-антропологічної проблематики в контексті найвпливовіших сучасних методологій.
Анотація. Курс «Філософська антропологія» передбачає висвітлення найбільш характерної тематики сучасних філософсько-антропологічних досліджень, що склалась в межах основних методологічних стратегій філософії ХХ сторіччя.
Рекомендована та необхідна література
1.Бубер М. Я і Ти. – К.: Дух і Літера, 2012. 2.Вальденфельс Б. Топографія Чужого: студії до феноменології Чужого; [пер. з нім. і післямова В. Кебуладзе]. – К.: ППС-2002, 2004.
3.Гусерль Е. Картезіанські медитації. Вступ до феноменології; [пер. з нім. передмова і коментарі А. Вахтеля]. – К., 2021.
4.Декарт Р. Метафізичні розмисли. – К.: Юніверс, 2000. Фройд З. Вступ до психоаналізу. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2015.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчальна дисципліна складається з двох змістових частин. Форми навчання: лекції, семінари, самостійна робота. Упродовж семестру після лекційних занять із відповідних тем проводяться семінарські заняття, на яких здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт (усна доповідь, доповнення, участь у дискусіях, робота з текстами, іспит).
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання 1.1 – 1.2), що складає 30% від загальної оцінки та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1-2.2); (комунікація 3.1); (автономність та відповідальність 4.1), що складає 70% загальної оцінки. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх (двох) частин навчальної дисципліни. Загальна семестрова оцінка складаються із балів, отриманих за 1) аудиторну роботу (усні доповіді, доповнення та участь в дискусіях на семінарах), 2) самостійну роботу з феноменологічної методології. Всі види робіт в семестрі мають в підсумку: - в максимальному вимірі 60 балів - в мінімальному вимірі 36 балів. Підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів).
Мова викладання
Українська мова
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Вахтанг
Іванович
Кебуладзе
Кафедра теоретичної і практичної філософії
Філософський факультет
Філософський факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра теоретичної і практичної філософії
Філософський факультет