Кваліфікаційна робота бакалавра

Освітня програма: Фольклористика, українська мова і література та іноземна мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Кваліфікаційна робота бакалавра
Код дисципліни
ННД.26
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН 7. Розуміти основні проблеми філології та підходи до їх вирішення із застосуванням доцільних методів та інноваційних підходів. ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів. ПРН 19. Мати навички участі в наукових та/або прикладних дослідженнях у галузі філології. ПРН 20. Демонструвати базові знання з теорії фольклору, історії фольклористики, народної словесної та музичної творчості, традицій народного виховання, звичаєвого права для комплексного осмислення народної традиції.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
• До початку роботи над дослідницьким проєктом студенти повинні знати джерела, становлення та особливостей функціонування народної творчості, фольклористики в Україні та світі. • Уміти працювати з навчальною та науковою інформацією в галузі фольклористики, опрацьовувати її, робити узагальнення та висновки щодо фольклорного, фольклористичного і народнокультурного надбання. • Володіти базовими навичками науково-дослідницького пошуку; компаративного та поетикального аналізу, опису та оцінки цінності зразків усної словесності; досліджень на різних рівнях культурного тексту; характеристики та аналізу особливостей різних культурних груп, оволодіння навичками їх виокремлення та аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Написання і захист кваліфікаційної роботи бакалавра спрямовані на поглиблення умінь та знань провадження науково-дослідницької роботи та встановлення фактичної відповідності рівня освітньої та кваліфікаційної підготовки випускника вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики спеціальності 035.09 Філологія (Фольклористика) за ОПП «Фольклористика, українська мова і література та іноземна мова».
Рекомендована та необхідна література
1. Вимоги до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт (для студентів-філологів): Методичні рекомендації. Київ, 2019. 93 с. URL: https://drive.google.com/file/d/1ybQZwbRd6U2uGzxXR1BC5IMNhrCTt7EL/view 2. Методичні вказівки до підготовки та захисту бакалаврських і магістерських робіт освітніми програмами «українська мова та література» та «літературна творчість» / Уклад.: Бровко О.О., Вінтонів М. О., Луцюк М. В. – Київ: Київський університет імені Бориса Грінченка, 2019. 88 с. URL: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/27189/1/M_Loutsiuk_MVDR.pdf 3. Ковалів Ю.І. Методологічні принципи написання дисертації: Посібник. Київ: Твім інтер, 2009. 460с. 4. Шишка, Р. Б. Організація наукових досліджень та підготовки магістерських і дисертаційних робіт: навчальний посібник. Харків: Еспада, 2007. 368 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Кваліфікаційна робота бакалавра з фольклористики є дослідницьким проєктом здобувачів освіти першого (бакалаврського) рівня. Написання кваліфікаційної роботи бакалавра передбачає кілька етапів: І. Вибір теми дослідження, складання плану роботи спільно з науковим керівником (вибір предмета, розробка гіпотези, стратегії польового дослідження), розробка плану-проспекту роботи його (можлива) апробація під час щорічної конференції молодих учених ННІ філології КНУТШ / щорічних Фольклористичних читань, присвячених професору Лідії Дунаєвській; ІІ. Аналіз та теоретичне осмислення зібраних даних і оформлення їх у кваліфікаційну роботу бакалавра. Обговорення на попередньому захисті кваліфікаційних робіт. ІІІ. Прилюдний захист кваліфікаційної роботи бакалавра на засіданні екзаменаційній комісії.
Методи та критерії оцінювання
Бакалаврська робота оцінюється за 100-бальною шкалою з урахуванням суми балів, виставлених науковим керівником, рецензентом та екзаменаційною комісією згідно із затвердженими критеріями оцінювання.
Мова викладання
Українська мова

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра фольклористики
Навчально-науковий інститут філології