Переклад конференцій (англійська мова)

Освітня програма: Загальний і галузевий усний та письмовий переклад з французької та англійської мов

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Переклад конференцій (англійська мова)
Код дисципліни
ДВС.2.07
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН5. Знаходити оптимальні шляхи ефективної взаємодії у професійному колективі та з представниками інших професійних груп різного рівня. ПРН21. Володіти прагматичною і міжкультурною компетенцією з французької та англійської мов. ПРН23.1. Виконувати на високому рівні професійно-орієнтований переклад. ПРН23.2. Володіти техніками усного двостороннього перекладу та перекладацького скоропису. ПРН24.2. Застосовувати перекладацькі навички в реальних умовах під час усного послідовного та/або двостороннього перекладу бесід, промов, прес-конференцій, переговорів, дискусій, судових засідань у широкому спектрі комунікативних ситуацій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні умови 1. Знати основні категорії перекладу та загальні принципи усного перекладу. 2. Уміти адекватно застосовувати основні перекладацькі прийоми. 3. Володіти англійською мовою на рівні не нижче С1 та українською мовою на рівні не нижче С2.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – формування та удосконалення загальних і фахових компетентностей, необхідних для усвідомлення основних закономірностей процесу усного перекладу в ході конференцій та засідань, вивчення основних типів перекладацьких відповідників на основі роботи з широким масивом текстів. Дисципліна належить до блоку вибору «Усний переклад» і забезпечує підготовку студентів до професійної перекладацької діяльності. Практичні заняття спрямовані на ознайомлення з лексико-граматичними, синтаксичними і жанрово-стилістичними особливостями перекладу конференцій, на практичне оволодіння технікою перекладацьких трансформацій, усвідомлення доцільності їх використання в залежності від жанрово-нормативних вимог та функціональних особливостей перекладу різних видів промов (виступи, репліки, обґрунтування поправок, ведення засідання тощо). Викладання та оцінювання відбувається англійською та українською мовами.
Рекомендована та необхідна література
Гач Н.О. Практика усного послідовного перекладу з англійської мови. Навчальний посібник. Київ-Тернопіль: Джура, 2017. – 176 с. Копильна О.М. Практика реферативного перекладу. Навчально-методичний посібник. К.: Ліра-К, 2019. – 136 с. Максімов С.Є. Усний двосторонній переклад (англійсько-українська мовна пара). К.: Ленвіт, 2007. – 240с. Славова Л.Л., Борисенко Н.Д. Лінгвокульторологічні основи перекладу: Навчально-методичний посібник (англійською мовою). Житомир: Вид-во ЖДУ, 2016. – 84 с. Скрильник С.В. Синхронний переклад: Інститути та організації Європейського Союзу. Частина 1 (доповнене та доопрацьоване видання). Київ: Логос, 2019. – 250 с. Gillies, Andrew. Note-taking for Consecutive Interpreting: A Short Course. London, New York: Routledge, 2017. – 302 p. Jones, Roderick. Conference Interpreting Explained. London, New York: Routledge, 2014. – 290p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчальні заходи протягом семестру: • практичні заняття по двом тематичним блокам: «Частина 1. Переклад засідань міжнародних та урядових організацій», «Частина 2.Переклад тематичних конференцій»; • проміжний контроль – письмові тести на знання лексичного матеріалу, контрольні роботи.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів (60) формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх змістових тем (усні відповіді на практичних заняттях; тести для перевірки засвоєння лексичного мінімуму; контрольні роботи, що мають практичний характер, демонструють здатність студента виконувати усний або письмовий реферативний переклад). Підсумкове оцінювання – іспит у письмовій та усній формі. Максимальна кількість балів на іспиті – 40 балів. Іспит проводиться у формі письмової та усної роботи, екзаменаційний білет складається із 3 завдань: 1. Прореферуйте українською мовою уривок тексту (письмово, 15 балів); 2. Виконайте усний послідовний переклад запропонованого тексту. (усно, 15 балів); 3. Перевірка лексичного мінімуму за семестр (усно, 10 балів).
Мова викладання
Англійська, українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни