Математичне та програмне забезпечення автоматизованих і вбудованих систем

Факультет інформаційних технологій

Інформація про освітню програму

Назва освітньої програми
Математичне та програмне забезпечення автоматизованих і вбудованих систем
Код освітньої програми
Кваліфікація, що присуджується
Доктор філософії у галузі 12 “Інформаційні технології” спеціальності 121 “Інженерія програмного забезпечення”
Тривалість освітньої програми
4 роки
Кількість кредитів
60
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій та Європейської рамки кваліфікацій
8
Рівень кваліфікації
Третій (освітньо-науковий)
Галузь знань
Інформаційні технології
Спеціальність
Інженерія програмного забезпечення
Особливі умови прийому
Наявність ступеня магістр (спеціаліст)
Механізми визначення попереднього навчання
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації
Успішний захист дисертаційної роботи є підставою для присудження ступеня доктора філософії (PhD) та видачі документа встановленого зразка із присвоєнням освітньо-наукового ступеня доктора філософії з галузі знань 12 “Інформаційні технології” за спеціальністю 121 “Інженерія програмного забезпечення”.
Профіль програми
Програмні результати навчання
ПРН-1. Аналізувати сучасні передові концептуальні та методологічні знання в галузі науково-дослідницької та/або професійної діяльності і на межі предметних галузей знань. ПРН-2. Відтворити ґрунтовні знання предметної області та розуміння професії. ПРН-3. Знати праці провідних зарубіжних вчених, наукові школи та фундаментальні праці у галузі дослідження, формулювати мету власного наукового дослідження як складову загально цивілізаційного процесу. ПРН-4. Знати принципи фінансування науково-дослідної роботи та структуру кошторисів на її виконання, вміння підготувати запит на отримання фінансування, звітну документацію. ПРН-5. Критичний аналіз, оцінка і синтез нових та складних ідей. ПРН-6. Уміти з нових дослідницьких позицій формулювати загальну методологічну базу власного наукового дослідження, усвідомлювати його актуальність, мету і значення для розвитку інших галузей науки, суспільно-політичного, економічного життя. ПРН-7. Формулювати робочі гіпотези досліджуваної проблеми, які мають розширювати і поглиблювати стан наукових досліджень в обраній сфері. ПРН-8. Аналізувати наукові праці в галузі інформаційних технологій, виявляючи дискусійні та мало досліджені питання. ПРН-9. Моніторинг наукових джерел інформації відносно досліджуваної проблеми. ПРН-10. Визначати методологічні принципи та методи наукового дослідження галузі інформаційних технологій в залежності від об’єкту і предмету, використовуючи міждисциплінарні підходи. ПРН-11. Кваліфіковано відображати результати наукових досліджень у наукових статтях, опублікованих як у фахових вітчизняних виданнях, так і у виданнях, входять до міжнародних наукометричних баз. ПРН-12. Використовуючи сучасні інформаційні та комунікативні технології при спілкуванні, обміні інформацією, зборі, аналізі, обробці, інтерпретації джерел; здійснювати публікацію джерел.
Структурно-логічна схема ОП
Форма навчання
Очна форма
Правила екзаменування та шкала оцінювання
Усні та письмові іспити, диференційований залік, поточний контроль, реферати, презентації. Проміжний контроль у формі річного звіту відповідно до індивідуального плану. Підсумкова атестація у формі комплексного іспиту зі спеціальності. Апробація результатів досліджень на наукових конференціях. Публікація результатів наукових досліджень. Публічний захист дисертації у спеціалізованій вченій раді.
Обов’язкові чи вибіркові вікна мобільності
Право здобувачів освіти на академічну мобільність реалізовується відповідно до норм “Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність”, затвердженого постановою КМУ від 12.08.2015 р. №579 та “Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність Київського національного університету імені Тараса Шевченка”, затвердженого ректором 29.06.2016 р.
Практика та стажування
Програма акцентована на проведенні досліджень в галузі інженерії програмного забезпечення, які включають розробку сучасних методів конструювання, проєктування, тестування та забезпечення якості програмного продукту. У реалізації програми беруть участь науковці НАН України.
Навчання на робочому місці
Гарант освітньої програми
Олексій Сергійович Бичков
Кафедра програмних систем і технологій
Факультет інформаційних технологій
Професійні профілі випускників
Доступ до подальшого навчання
Після отримання освітньо-наукового ступеня “доктор філософії” здобувач може претендувати на вступ до докторантури.

Дисципліни

У рамках освітньої програми студенти вивчають наведені дисципліни