Комп’ютерні науки (Доктор філософії)
Факультет інформаційних технологій
Інформація про освітню програму
Назва освітньої програми
Комп’ютерні науки (Доктор філософії)
Код освітньої програми
37138
Кваліфікація, що присуджується
Доктор філософії
Тривалість освітньої програми
4 роки
Кількість кредитів
60
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій та Європейської рамки кваліфікацій
8
Рівень кваліфікації
Третій (освітньо-науковий)
Галузь знань
Інформаційні технології
Спеціальність
Комп’ютерні науки
Особливі умови прийому
Наявність освітнього ступеня магістр (спеціаліст)
Механізми визначення попереднього навчання
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації
Атестація випускників освітньо-наукової програми “Комп’ютерні науки” проводиться у формі комплексного іспиту зі спеціальності та попередньої експертизи дисертації на фаховому семінарі, і завершується видачею академічної довідки та висновку про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації. Обов’язково умовою допуску до атестації є успішне виконання здобувачем плану навчальної та наукової роботи.
Профіль програми
Програмні результати навчання
ПРН-1. Знати та аналізувати наукові праці провідних зарубіжних вчених, наукові школи та фундаментальні праці з комп’ютерних наук, формулювати мету власного наукового дослідження як складову загальноцивілізаційного процесу.
ПРН-2. Уміти з нових дослідницьких позицій формулювати загальну методологічну базу власного наукового дослідження, усвідомлювати його актуальність, мету і значення для розвитку інших галузей науки, суспільно-політичного, економічного життя.
ПРН-3. Аналізувати сучасні передові концептуальні та методологічні знання в галузі науково-дослідницької та/або професійної діяльності і на межі предметних галузей знань.
ПРН-4. Визначати методологічні приницпи та методи наукового дослідження в комп’ютерних науках в залежності від об’єкту і предмету, використовуючи міждисциплінарні підходи.
ПРН-5. Кваліфіковано відображати результати наукових досліджень у наукових статтях, опублікованих як у фахових вітчизняних виданнях, так і у виданнях, які входять до міжнародних наукометричних баз.
ПРН-6. Розробляти засоби реалізації інформаційних технологій (методичні, інформаційні, математичні, алгоритмічні, технічні і програмні).
ПРН-7. Ініціювати, організовувати та проводити комплексні дослідження в галузі науково-дослідницької діяльності та інноваційної діяльності, які приводять до отримання нових знань.
ПРН-8. Критично оцінювати, аналізувати та пропонувати методи і моделі створення, впровадження, експлуатації інформаційних систем і керування ними на всіх етапах життєвого циклу.
ПРН-9. Розуміти сутність інформації, проводити критичну оцінку кількості і змісту інформації.
ПРН-10. Вміти професійно презентувати результати своїх досліджень на міжнародних наукових конференціях, семінарах, практично використовувати іноземну мову (в першу чергу - англійську) у науковій, інноваційній діяльності та педагогічній діяльності.
ПРН-11. Прогнозувати розвиток інформаційних систем і технологій.
ПРН-12. Розуміти, аналізувати, цілеспрямовано шукати і вибирати необхідні для рішення професійних наукових задач інформаційно-довідникові та науково-технічні ресурси і джерела знань з урахуванням сучасних досягнень науки і техніки.
Структурно-логічна схема ОП
Форма навчання
Правила екзаменування та шкала оцінювання
Усні та письмові іспити, диференційований залік, поточний контроль, реферати, презентації. Проміжний контроль у формі річного звіту відповідно до індивідуального плану. Підсумкова атестація у формі комплексного іспиту зі спеціальності. Апробація результатів досліджень на наукових конференціях. Публікація результатів наукових досліджень. Публічний захист дисертації у спеціалізованій вченій раді.
Обов’язкові чи вибіркові вікна мобільності
Право здобувачів освіти на академічну мобільність реалізовується відповідно до норм “Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність”, затвердженого постановою КМУ від 12.08.2015 р. №579 та “Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність Київського національного університету імені Тараса Шевченка”, затвердженого ректором 29.06.2016 р.
Практика та стажування
Програма акцентована на проведенні досліджень з комп’ютерних наук, які включають розробку сучасних методів конструювання, проєктування, штучного інтелекту та забезпечення якості програмного продукту. У реалізації програми беруть участь науковці НАН України.
Навчання на робочому місці
Гарант освітньої програми
Юрій
Якович
Самохвалов
Кафедра інтелектуальних технологій
Факультет інформаційних технологій
Факультет інформаційних технологій
Професійні профілі випускників
Доступ до подальшого навчання
Після отримання освітньо-наукового ступеня “доктор філософії” здобувач може претендувати на вступ до докторантури.
Дисципліни
У рамках освітньої програми студенти вивчають наведені дисципліни