ГЕОЕКОЛОГІЯ бакалавр 2022

Географічний факультет

Інформація про освітню програму

Назва освітньої програми
ГЕОЕКОЛОГІЯ бакалавр 2022
Код освітньої програми
54632
Кваліфікація, що присуджується
Бакалавр з наук про Землю
Тривалість освітньої програми
4 роки
Кількість кредитів
240
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій та Європейської рамки кваліфікацій
6
Рівень кваліфікації
Перший (бакалаврський)
Галузь знань
Природничі науки
Спеціальність
Науки про Землю*
Особливі умови прийому
Повна загальна середня освіта
Механізми визначення попереднього навчання
Атестат про середню освіту. Сертифікат про складання зовнішнього незалежного оцінювання
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації
може бути присвоєна професійна кваліфікація за професійним спрямуванням «Геоекологія та геоекологічна експертиза» -3212.22652 -інспектор з охорони природи; за професійним спрямуванням «Ландшафтне проектування» -3439 -організатор природокористування.
Профіль програми
Програмні результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю. ПР02. Використовувати усно і письмово професійну українську мову. ПР03.Спілкуватися іноземною мовою за фахом. ПР04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю. ПР05.Вміти проводити польові та лабораторні дослідження. ПР06.Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад Землі як планетарної системи та її геосфер. ПР07.Застосовувати моделі,методи і дані фізики, хімії,біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку геосфер. ПР08.Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів. ПР09.Вміти виконувати дослідження геосфер за допомогою кількісних методів аналізу. ПР10.Аналізувати склад і будову геосфер на різних просторово-часових масштабах. ПР11. Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень. ПР12.Знати і застосовувати теорії,парадигми,концепції та принципи в науках про Землю. ПР13.Уміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації та повідомлення. ПР14.Брати участь у розробці проектів і практичних рекомендацій в галузі наук про Землю. ПР15.Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних. ПР16. Розуміти основні екологічні закони, правила та принципи охорони довкілля та пиродокористування. ПР17.Розуміти основні концепції, теоретичні та практичні проблеми в галузі природничих наук, що необхідні для аналізу і прийняття рішень в сфері екології,охорони довкілля та оптимального природокористування. ПР18.Усвідомлювати відповідальність за ефективність та наслідки реалізації комплексних природоохоронних заходів. ПР19.Поєднувати навички самостійної та командної роботи задля отримання результату з акцентом на професійну сумлінність та відповідальність за прийняття рішень. ПР20.Уміти прогнозувати вплив технологічних процесів та виробництв на навколишнє середовище ПР21. Ідентифікувати геоекологічні фактори, що визначають ризики в природокористуванні. ПР22.Оцінювати стан, стійкість та надійність геосистем
Структурно-логічна схема ОП
Форма навчання
Очна форма
Правила екзаменування та шкала оцінювання
Письмові та усні іспити,заліки,диференційовані заліки,поточний контроль (презентації, тестові завдання,модульні контрольні роботи) захист звітів з практики, захист курсових робіт,атестаційний іспит,публічний захист кваліфікаційної роботи бакалавра.
Обов’язкові чи вибіркові вікна мобільності
Практика та стажування
Проведення частини занять з професійно орієнтованих дисциплін та виробничої практики передбачається на базі організацій та установ, що займаються проблемами оцінювання, раціонального використання, охорони ландшафтів, територіального та ландшафтного планування,експертизою проектів природокористування,відновленням ландшафтного різноманіття,проблемами раціонального природокористування
Навчання на робочому місці
Студентоцентричне проблемно-орієнтоване навчання, яке проводиться у формі лекцій, семінарів, практичних занять, виконання курсових робіт, самостійної роботи на основі навчальних посібників, підручників та конспектів, консультацій з викладачами, виконання кваліфікаційної роботи бакалавра на останньому році навчання.
Гарант освітньої програми
Іван Олександрович Діброва
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет
Професійні профілі випускників
Робочі місця у проектно-пошукових та науково-дослідних організаціях,виробничих та наукових установах сфери територіального планування,природокористування та природоохорони (серед інших: Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України, установах та організаціях, що займаються питаннями надзвичайних ситуацій та екологічної безпеки, неурядових екологічних організаціях).
Доступ до подальшого навчання
Можливе подальше продовження освіти за другим (магістерським) рівнем вищої освіти,а також підвищення кваліфікації і отримання додаткової післядипломної освіти.